Osiem firm zainteresowanych jest przebudową ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu. Wkrótce poznamy zwycięzcę.

Do sosnowieckiego magistratu wpłynęło osiem ofert od firm, które zainteresowane są przebudową ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu.

Miasto zarezerwowało na ten cel 3 932 012,45 zł. Okazało się, że inwestycja ta może być tańsza, bowiem aż siedem przedsiębiorstw złożyło nieco tańsze oferty.

Najtańszą ofertę złożyła firma Maximus z Tarnowskich Gór (3 149 642, 37 zł). Nieco droższa oferta wpłynęły od czeskiej spółki AWT Rekultivace (3 172 758,63 zł), a najwięcej zaproponowała znana już w Sosnowcu firma Krisbud z Trzebini, która za przebudowę głównej ulicy handlowej w mieście zaproponowała 4 316 696,71 zł. Wszystkie firmy zagwarantowały 6-letnią gwarancję na wykonane prace. Zwycięzcę przetargu poznamy w najbliższym czasie.

KLIKNIJ I ZOBACZ LISTĘ FIRM, KTÓRE ZŁOŻYŁY OFERTY

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec

Skomentuj przez Facebook

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej (odcinek od ulicy Warszawskiej do Kościelnej) jest jedną z ważniejszych inwestycji w centrum Sosnowca. Prace, oprócz robót ziemnych, zakładają m.in. wymianę nawierzchni (obecną kostkę brukową mają zastąpić granitowe płyty), elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery) oraz wymianę oświetlenia ulicznego na LED-owe.

Jednym z elementów prac będzie również ułożenie przez Tauron Ciepło ciepłociągu, do którego będą się mogły podłączać znajdujące się przy ulicy kamienice.

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej ma być gotowa do połowy grudnia 2017 roku.

Jak oceniasz służbę zdrowia w naszym regionie?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

 1. Niby OK, lepiej coraz
  ale bardzo rażą:
  – dwie dziury przy Dęblińskiej (z okien pociągu)
  – sralnia dla psów za Sezamem
  – kamienica między fryzjerem a Zapiekarnikiem – jej przeszklone wybrzuszenia w stylu lat 70-tych wchodzące bez sensu na chodnik
  – kamienica z byłą knajpą REX
  – kamienica z rzeźnią jako centralny punkt miasta
  – kamieniczka z ogromną dyktą na dachu
  – kamienica z oczodołami zabitymi pilśnią
  – budynek po Mirage/Smakosz
  – Warszawska za Głowackiego, strona Plaży – zabudowa a’la 4 świat
  – Sienkiewicza dziury po kamienicach i oficyny, które stały się frontami

 2. Znowu Modrzejowska, a reszta gdzie??? Nie tak dawno była mowa o przenoszeniu pomnika Kiepury. Pytam , po co? Czy tam gołębie nie będą na niego sr…ć???
  Jedno i to samo się wałkuje wkoło Macieju , jakby nie byłoważniejszych spraw. Na Konstantynowie są kamienice pożydowskie pewno jeszcze do wyburzenia z napisem UWAGA na odpadajace tynki! Nie wiadomo jak tam chodzić po dziurawym chodniku, bo jak patrzec równoczesnie w górę i w dół???? Idąc Rybną na Pogoni i w jej okolicy sytuacja jest podobna. Tam może otwarta okiennica spaść na głowę. Czy są w naszym Urzędzie radni z tych okolic? może by tak przeszli się po tych dzielnicach!

 3. aaa najważniejsze!
  Bez zabudowy czymś dużym (nie parking dla tira!) działki za Sezamem, możemy chyba zwijać to całe centrum miasta bo tu nie ma po co przyjeżdżać :/
  Chociażby dwa piętra parkingu podziemnego i połączenie z przejściem podziemnym koło Plastra. Dodatkowo zabudowa części tego megaszerokiego przejścia, które teraz służy psom zmierzającym do sralni.
  Nad parkingiem chociażby megaBiedra – przeniesiona z koszmarnego pawilonu poporowskiego na Kiepury (pawilon von a jego miejsce jakiś bloczek).
  Nad Biedrą jakiś sklep typu NOMI/OBI – nie ma w centrum nic podobnego, po byle farbę trzeba dymać na Środulę albo dalej.
  Reszta powyżej, w przypadku braku chętnych do zainwestowania, zabudowana mieszkaniami pod wynajem dla upaińców, chociażby zatrudnionych w Amazonie…

  PS
  No chyba, że coś dużego centrotwórczego na Rozwojowej i dalej na poszkieletorowej działce?
  Ale za Sezamem to bardziej centrum…

 4. Noż kurva, a ten kredyt za przebudowę patelni już spłacili? Co 10 lat przebudowa? Brawo wyborcy Peło, brawo zadłużać bardziej miasto, żeby pociotki miały na budowy domów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here