Od poniedziałku, 6 lipca, tramwaje linii nr 22 wrócą na swoją stałą trasę Czeladź Kombatantów – Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice.

Od 11 miesięcy pętla tramwajowa w Czeladzi zmienia się w centrum przesiadkowe. Prace w tym miejscu zmierzają ku końcowi. To samo powiedzieć można o inwestycji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Kasprzaka, dzięki czemu od 6 lipca w obu miejscach przywrócony zostanie ruch tramwajów.

Tramwaje do pętli w Czeladzi przestały dojeżdżać w październiku 2019 roku. Wówczas linia nr 22 skierowana została od ronda czeladzkiego do zajezdni Będzin, a uruchomiono linię nr 42, która obsługiwana jest wagonami dwukierunkowymi, kursując od Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej do przystanku Czeladź Grodziecka. Ta tymczasowa sytuacja już niebawem się zmieni.

– Dobiegają końca prace w zakresie torowym przy budowie centrum przesiadkowego przy ulicy Kombatantów. Pracownicy Zakładu Torów i Sieci spółki Tramwaje Śląskie przystąpili już do prac sieciowych, po zakończeniu których tramwaje będą mogły rozpocząć obsługę centrum przesiadkowego. Linia nr 22 do pętli w Czeladzi będzie dojeżdżać od poniedziałku 6 lipca – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki.

Tego samego dnia planowane jest także wznowienie ruchu na drugim końcu trasy linii nr 22. – Finiszują również prace modernizacyjne w rejonie pętli w Dąbrowie Górniczej Gołonogu. Tu przerwa w ruchu tramwajów do Huty Katowice trwa od 15 czerwca, ze względu na prowadzone prace na ostatnim etapie modernizacji torowiska wzdłuż ul. Kasprzaka – wyjaśnia Andrzej Zowada.

5 KOMENTARZE

  1. Centrum przesiadkowe może i fajne, ale bardziej przydałby się drugi tor z Będzina do Czaladzi i 24 zamiast do zajezdni w Będzinie niech jeździ do Czeladzi.

  2. Powinno być jeszcze bezpośrednie połączenie kolejowe ze stolicą. Chcieje coś od kandydatów na prezydenta, tak za darmo swój głos oddacie? Oni wam to obiecają.

  3. Kto mieszka w Czeladzi wie że robota jest spartolona. Skrzypienie tramwajów na pętli przy zawracaniu jest głośniejsze od dzwonów kościelnych i słychać je w promieniu 10 km. Kto to poprawi?

  4. Tak to już jest w Czeladzi, że wykonuje się niepotrzebne zupełnie rzeczy. Basen ok rozumiem, bo to atrakcja rozrywka na świeżym powietrzu, ale budowa jakiegoś centrum przesiadkowego, albo ronda które nie jest w ogóle nikomu potrzebne to tego już nie rozumiem… totalna głupota i tyle…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here