LIGOWIEC. Przed nami kolejny weekend sportowych wrażeń. Przed nami kolejny weekend sportowych wrażeń. Będzie się działo, bo wraca Polska Hokej Liga i PlusLiga. Jak poradzą sobie nasze zagłębiowskie drużyny?

JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec (11 września, godz. 19.00)

Dziś startuje Polska Hokej Liga. Na początek sosnowiczanie zmierzą się z ekipą z Jastrzębia. W Zagłębiu doszło do gruntownych zmian. Trener Grzegorz Klich wraz ze swoimi współpracownikami zbudował młody zespół oparty głównie na wychowankach i wsparty obcokrajowcami. Celem na ten sezon jest zakwalifikowanie się do fazy play off.

– Na sukcesy jak za dawnych lat będziemy musieli jeszcze poczekać. Małymi krokami chcemy budować to silniejsze Zagłębie. Mam nadzieję, że ta drużyna będzie grała na miarę naszych ambicji i swoich możliwości. Drużyna jest bardzo młoda, lecz mam nadzieję, że będzie do początek drogi w górę. Naszym celem będzie sprawienie niespodzianki i zagranie w play off – podkreśla Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.

HydroTruck Radom – MKS Dąbrowa Górnicza (11 września, godz. 19.30)

W 3. kolejce Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza zagra w Radomiu z HydroTruck. Radomianie ostatnio pauzowali (mecz z Polpharmą został przełożony), natomiast MKS musiał uznać wyższość Legii Warszawa. Przed startem rozgrywek Zagłębiacy pokonali w sparingi najbliższego rywala 71:61. Czy w lidze będzie podobnie?

Atmosfera jest bojowa, ponieważ w meczu w Szczecinie byliśmy blisko wygranej, a mecz z Legią w ogóle nam nie wyszedł. Chcemy zmazać te dwie przykre i bolące nas porażki i jedziemy tylko z jednym nastawieniem do Radomia, by ten mecz wygrać – mówi Michał Nowakowski, skrzydłowy MKS-u.

Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec (11 września, godz. 19.45)

W piątkowym meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi podopieczni Krzysztofa Dębka zagrają w Opolu. W miniony weekend Odra nie rozegrała swojego meczu, a w pierwszej kolejce przegrała z ŁKS-em Łódź aż 0:4. Z kolei sosnowiczanie wygrali ostatnio z GKS-em Tychy 3:0, a wszystkie trzy bramki strzelili w ostatnich 30 minutach gry. Faworytem tego pojedynku wydaje się Zagłębie. Czy tak się stanie i piłkarze wrócą do Sosnowca z kompletem punktów?

Czarni Sosnowiec – ROW Rybnik (12 września, godz. 13.00)

W meczu 3. kolejki Ekstraligi kobiet niepokonane jak dotąd piłkarki z Sosnowca zagrają u siebie z ekipą z Rybnika. Beniaminek rozgrywek to najsłabsza drużyna w stawce. Ma na swoim koncie cztery porażki i jeden remis (1:1 z Rolnikiem Biedrzychowice).

Warto też dodać, że będzie to ostatnia kolejka przed przerwą na reprezentację. – Sumiennie przygotowujemy się pod kolejnego przeciwnika. Wiemy, że ten mecz nie będzie łatwy, ale chcemy dobrze zakończyć ten okres gier przed przerwą reprezentacyjną – mówi Anna Szymańska, kapitan sosnowiczanek.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice (13 września, godz. 17.00)

W meczu drugiej kolejki PHL podopieczni Grzegorza Klicha zagrają przed własną publicznością z GKS-em Katowice. Pandemia koronawirusa mocno odbiła się na finansach GKS-u, ale mimo to udało mu się skompletować ciekawy zespół, który z pewnością włączy się do walki o medale. Czy hokeiści Zagłębia pokażą charakter i zatrzymają katowiczan?

MKS Będzin – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (13 września, godz. 17.30)

Po pół roku wraca także PlusLiga. MKS Będzin swój pierwszy mecz w sezonie rozegra w niedzielę, a ich rywalem będzie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Zespół Jakuba Bednaruka ma najniższy budżet w lidze i ich celem będzie walka o utrzymanie.

Dodatkowo w meczu z VERVĄ będzinianie będą musieli sobie radzić bez Artura Ratajczaka. Kapitan MKS-u skręcił kostkę podczas turnieju w Częstochowie. Jego absencja potrwa do trzech tygodni. Czy Zagłębiacy sprawią niespodziankę i wywalczą punkty w Sosnowcu?

Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice (13 września, godz. 20.30)

W niedzielę rozgrywki zainaugurują także siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie. Pierwszym rywalem będzie GKS Katowice.

Po dziesiątym miejscu w PlusLidze w poprzednim sezonie działacze klubu dokonali gruntownych zmian w składzie. Latem pożegnano dziesięciu zawodników, a do zespołu dołączyło dziewięciu nowych graczy. Nowym trenerem został Igor Kolaković.

W tym sezonie zawierciański klub musi poradzić sobie bez wsparcia jednego z wiodących sponsorów, firmy Virtu. Z tego też powodu zmieniła się nazwa drużyny.

Na zdjęciu hokeiści Zagłębia Sosnowiec (foto: Sławomir Bomba/hokej.zaglebie.eu)