W piątkowym meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało na wyjeździe z Odrą Opole 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 58. minucie Dawid Kort.

W 3. kolejce Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia zmierzyli się w Opolu z miejscową Odrą. Mecz zakończył się porażką sosnowiczan 0:1.

W pierwszej połowie podopieczni Krzysztofa Dębka mogli już prowadzić przynajmniej 3:0, ale nie wykorzystali wielu dobrych sytuacji. Zemściło się to po przerwie. W 58. minucie gospodarze oddali pierwszy celny strzał na bramkę Zagłębia. Tomas Mikinić zagrał z prawej strony boiska w pole karne do Dawida Korta, a ten strzałem w długi róg zaskoczył Krystiana Stępniowskiego.

Po stracie bramki Zagłębie dążyło do wyrównania, ale bezskutecznie. Odra dowiozła skromną wygraną i zdobyła swoje pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Z kolei Zagłębiacy mają na razie na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Straciliśmy dzisiaj trzy punkty. Takiej przewagi, takiego posiadania piłki i tylu okazji do zdobycia bramki nie mieliśmy dawno. Drużyna zasługuje na brawa za styl, ale dobrze wiemy, że tutaj liczą się tylko punkty. Odra była dzisiaj zdecydowanie słabsza, do przerwy powinniśmy prowadzić dwoma bramkami. Taka jest jednak piłka. Nie zawsze wynik odzwierciedla styl gry – podsumował trener Krzysztof Dębek.

W następnej kolejce do Sosnowca przyjedzie ŁKS Łódź (19 września).

Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 – Dawid Kort (58.)

Odra: Rosa – Tabiś, Kamiński, Żemło, Matuszewski – Mikinić (62. K. Nowak), Trojak, Kort (69. Niziołek), Bonecki, Janus (82. Gancarczyk) – Piech (82. Czapliński). Trener: Dietmar Brehmer.

Zagłębie: Stępniowski – Ryndak, Duriska, M. Grudziński, Gojny – Szwed (66. Mularczyk), Maia (66. Karbowy), Oliveira, Małecki (80. Turzyniecki) – Pawłowski (79. Seedorf) – 0. Nowak (58. Gregorio). Trener: Krzysztof Dębek.

Żółte kartki: Miłosz Trojak, Sebastian Bonecki, Piotr Żemło – Mateusz Grudziński. Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 1800.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

LIGOWIEC. Z kim w ten weekend zmierzą się zagłębiowskie drużyny? [11-13 września]