Libero Aluron CMC Warty Zawiercie Krzysztof Andrzejewski otrzymał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Zakażony gracz nie podróżował z drużyną do Rzeszowa na mecz z Asseco Resovią.

Nie odbędzie się zaplanowany na środę, 14 października, mecz 7. kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednego z zawierciańskich siatkarzy. Pozytywny wynik testu otrzymał libero Jurajskich Rycerzy Krzysztof Andrzejewski.

W poniedziałek, 12 października, Andrzejewski zgłosił sztabowi medycznemu podwyższoną temperaturę przy jednoczesnym braku jakichkolwiek innych objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem. Sztab profilaktycznie podjął jednak decyzję o odizolowaniu siatkarza od drużyny. We wtorek Andrzejewski udał się do Katowic w celu wykonania testu metodą RT-PCR w prywatnym laboratorium, co gwarantowało uzyskanie wyniku w ciągu kilku godzin. Niespodziewanie wynik okazał się pozytywny – czytamy w komunikacie klubu.

Krzysztof Andrzejewski czuje się dobrze, poza utrzymującą się temperaturą 37,1-37,2°C nie ma żadnych innych objawów.

Zawodnik nie podróżował z resztą siatkarzy

Informacja o wyniku dotarła przed wyjazdem drużyny z hotelu na trening w hali Podpromie. Klub niezwłocznie poinformował służby sanitarno-epidemiologiczne, Polską Ligę Siatkówki i Asseco Resovię Rzeszów, a zespół wyruszył w drogę powrotną do Zawiercia. Po dotarciu na miejsce siatkarze oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego i medycznego rozpoczęli samoizolację.