W rzece Krztynia, w Grabcu (powiat zawierciański) znaleziono ciało noworodka. Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców.

Ciało noworodka w rzece znaleziono w środę, 1 maja ok. godz. 14:00. Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców, który przechodził w pobliżu rzeki Krztynia.

Sprawę bada zawierciańska policja oraz prokurator. – Zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok dziecka. Dla dobra śledztwa nie możemy udzielać więcej informacji – przekazał nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Wiadomo jedynie, że noworodek jest płci żeńskiej. Na razie nie jest znana przyczyna śmierci dziewczynki. Pomóc w tym ma zlecona sekcja zwłok, która pozwoli m.in. stwierdzić, czy dziecko urodziło się żywe czy umarło za sprawą osób trzecich.

Policja rozpoczęła poszukiwania matki dziewczynki. Zgodnie z Kodeksem karnym, za pozbawienie życia dziecka w okresie porodu i pod wpływem jego przebiegu matce może grozić od trzech miesięcy do 5 lat więzienia.

Jeżeli zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako zabójstwo, sprawcy grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.