– Jesteśmy w Jaworznie świadkami przerażającego zjawiska wzrostu znaczenia grup nacjonalistycznych i neofaszystowskich – twierdzi poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Bańkowski i wysyła w tej sprawie list otwarty do prezydenta Pawła Silberta.

W środę (18 kwietnia) poseł Paweł Bańkowski opublikował list otwarty do prezydenta Jaworzna Pawła Silberta. Zdaniem polityka, w mieście „wzrasta znaczenie grup nacjonalistycznych i neofaszystowskich”.

– W ostatnich dniach po raz kolejny stałem się ofiarą wandalizmu, ponieważ baner z moim zdjęciem i informacją o pracy biura poselskiego, znajdujący się przy Al. Piłsudskiego w Jaworznie, został zniszczony. Namalowano na nim hasło popularyzujące mowę nienawiści i nietolerancję. O zdarzeniu poinformowałem policję. To kolejny atak na mnie, wcześniej – w lutym tego roku – dwukrotnie zdewastowano szyldy na moim biurze poselskim. Mimo że na terenie miasta znajduje się rozbudowany system monitoringu, Policja poinformowała mnie o niewykryciu sprawców lutowych czynów – czytamy w liście.

Zniszczony plakat posła Pawła Bańkowskiego - fot. arch. prywatne
Zniszczony plakat posła Pawła Bańkowskiego – fot. arch. prywatne

Parlamentarzysta stwierdza, że władze miasta za mało angażują się w zwalczanie tego typu zjawisk i dają na to przyzwolenie. – Mam nadzieję, że Pan jako Prezydent Miasta, na którego terenie wydarzył się ten przykry incydent, jawnie potępi takie zachowania. Liczę również na refleksję i rezygnację przez Pana i Pańskich współpracowników z celebracji świąt z udziałem nacjonalistów – kończy Paweł Bańkowski.

Do sprawy wrócimy niebawem.

Czy Sosnowiec potrzebuje tak dużego kompleksu sportowego, jakim jest Zagłębiowski Park Sportowy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...