U duchownego z Będzina potwierdzono zakażenie koronawirusem. Lokalny sanepid prosi wiernych, którzy w ciągu ostatnich kilku dni mogli mieć z nim kontakt, o monitorowanie stanu zdrowia.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej na swojej stronie internetowej opublikował komunikat z którego wynika, że u jednego z księży z Rzymskokatolickiej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2.

Lokalny sanepid prosi, aby osoby uczestniczące w obrzędach religijnych w będzińskiej parafii w dniach od 7 do 9 sierpnia, obserwowały swój stanu zdrowia. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych, zwłaszcza takich jak gorączka, kaszel bądź duszności lub inne należy skonsultować się z lekarzem jak w każdym innym wypadku, gdy stan zdrowia budzi wątpliwości.

Jak informuje na stronie internetowej proboszcz parafii, aż do czasu dezynfekcji kościół będzie zamknięty. Intencje mszy świętych księża odprawiają na plebanii, która jest zamknięta na czas kwarantanny. Ponadto, duchowny przypomina, że osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki.