W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” uruchomiona została aplikacja mobilna „Moja Komenda”, która ma usprawnić kontakt z dzielnicowym, który często nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu.

Aplikacja „Moja komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje.

Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline, bez dostępu do internetu. Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Ponadto, znajdują się w niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki.

 

Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

„Moja komenda” dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS. Usługa jest bezpłatna.