Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej zaprasza w każdy weekend wakacji na koncerty, spektakle, kabarety, pokazy filmowe i zajęcia rekreacyjne. Wstęp na imprezy w śródmieściu jest wolny. Przed nami weekend siódmy: 14-16 sierpnia.

Fabryka Pełna Wydarzeń ruszyła 3 lipca. Przed nami weekend siódmy. W piątek, 14 sierpnia, o godz. 20.00 na muzycznej scenie fabryki zobaczymy The Pau. To jednoosobowy projekt Pauliny, bezkompromisowej młodej kobiety, która komponuje, robi bity, gra na gitarze, pisze i śpiewa teksty. W ciągu ostatnich czterech lat zagrała kilkaset koncertów głównie na squatach i alternatywnych festiwalach w Polsce, Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Słowenii, Chorwacji, Holandii, Izraelu oraz na Ukrainie, Litwie, Słowacji i we Włoszech.

Muzyka na trawie i kino

W każdą sobotę sierpnia o godz. 10.00 odbywają się bezpłatne spotkania z muzyką na trawie dla dzieci pod hasłem „Fa la la la na trawce muzyka gra”. – Zapraszamy do spędzenia miłych chwil z muzyką na żywo przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych. Temat naszego muzycznego spotkania 15 sierpnia to „Bajkowe dźwięki-melodie z filmów i bajek dla dzieci”. Tym razem nie zabraknie też melodii z ulubionych seriali rodziców tj. „07 zgłoś się” czy „Czterdziestolatek” – zapraszają organizatorzy.

Soboty to także czas na pokazy letniego kina plenerowego organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia. W sobotę, 15 sierpnia, o godz. 21.00 będzie można obejrzeć „Green Book” w reż. Petera Farrelly’ego. To amerykański komediodramat z 2018 roku, opowiadający opartą na faktach historię pianisty Dona Shirleya oraz jego kierowcy i ochroniarza – Tony’ego Vallelongi. Wyróżniony Oscarami dla najlepszego filmu, za scenariusz oryginalny i dla najlepszego aktora drugoplanowego za rok 2018.

Joga na trawie i nordic walking

W każdą niedzielę sierpnia Fabryka Pełna Życia o godz.11.30 zaprasza na bezpłatne zajęcia nordic walking. Instruktorką jest Elżbieta Gębska. Certyfikowany instruktor oraz licencjonowany sędzia Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking. To będą zajęcie dla każdego, niezależnie od tego, czy ktoś już chodzi z kijkami czy dopiero chce spróbować.

Nasza instruktorka przybliży korzyści zdrowotne tej aktywności, pomoże dobrać odpowiedni sprzęt i zapozna z prawidłową techniką marszu. Każde zajęcia będą rozpoczynać się rozgrzewką, kończyć rozciąganiem. Będą również małe, dodatkowe atrakcje ruchowe w trakcie zajęć. Zabierzcie znajomych, własne kijki i dobry humor – zachęcają organizatorzy.

Niedziela to również czas na rekreację i wieczór komedii improwizowanej. – Zawsze o godz. 10.00 prowadzimy zajęcia pod hasłem „Joga na trawie”, a wieczorem o godz. 20.00 prezentujemy różne komediowe zjawiska parateatralne tj. teatr improwizowany, stand-up, kabaret i inne formy pokrewne. Kuratorem sceny jest Śląskie Centrum Improwizacji Impro Silesia. W niedzielę, 16 sierpnia o godz. 20.00 wystąpi iluzjonista Dawid Wilczyński – dodają przedstawiciele Fabryki Pełnej Życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here