Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej w Czeladzi z tytułem „Modernizacja Roku 2019”. – To wielki sukces naszego miasta – podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec.

23 września w Warszawie odbyła się gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Przebudowa Czeladzkiego Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej osiągnęła w nim ogromny sukces, zdobywając tytuł „Modernizacja Roku 2019” w kategorii użyteczność publiczna. W imieniu miasta nagrodę odebrała Elżbieta Dmitruk, zastępca burmistrza ds. komunalnych.

Kapituła konkursy podczas przyznawania nagrody oceniła, że władze Czeladzi wykazały się śmiałym podejściem do przebudowy budynków z innych epok, którego efektem było połączenie ich w jeden kompleks tworzący piękną pamiątkę górniczej przeszłości miasta.

To wielki sukces naszego miasta. Pragnę podkreślić, że to już trzecia statuetka „Modernizacji Roku”, która trafia do Czeladzi w ciągu ostatnich czterech lat. Jesteśmy dumni, że podejmowane przez nas wysiłki, znajdują uznanie zarówno wśród czeladzian, jak i ogólnopolskiego grona ekspertów oceniającego tego typu inwestycje – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Budynek dawnych warsztatów elektrycznych i budynek transformatorów mieszczące się na terenie byłej kopalni Saturn w Czeladzi zostały zmodernizowane i przekształcone na potrzeby nowego obiektu miejskiego – Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej Saturn.

W ramach inwestycji zostały wykonane wszelkie niezbędne prace remontowo-budowlane, które pozwoliły na wprowadzenie w powstałych obiektach nowych funkcji, m.in. społecznych i edukacyjnych. Wykonawcą robót była warszawska firma Prochem.