Kilka dni temu Tramwaje Śląskie poznały oferty firm chcących zająć się przebudową torowiska wzdłuż ulicy 1 Maja oraz Andersa w Sosnowcu. W przetargu wpłynęło aż 10 ofert.

Zaproponowane przez wykonawców kwoty zaczynają się od 34,6 mln zł, a kończą na 44,9 mln zł. Z kolei Tramwaje Śląskie planowały przeznaczyć niewiele ponad 28 mln zł. Pomimo wyższych kwot, większość ofert mieści się w kosztorysie inwestorskim spółki. Teraz przed pracownikami TŚ weryfikacja ofert.

O przebudowie torów mówiło się od lat. Każdy, kto choć raz podróżował tym odcinkiem wie, że trzeba się mocno trzymać, bo tylko w ten sposób można utrzymać równowagę.

Torowisko przy 1 Maja w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Torowisko przy 1 Maja w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Planowane prace będą obejmowały całą infrastrukturę. – Wymienionych zostanie 6 kilometrów szyn oraz przebudowanych 14 peronów. Pojawią się także nowe słupy wraz z trakcją elektryczną. Tramwaje zadbają również o remonty przejazdów, zarówno tych prowadzących do indywidualnych domów, jak i osiedli. Uzupełniony też zostanie system dróg rowerowych – wylicza Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego urzędu.

Torowisko przy Andersa w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Torowisko przy Andersa w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

To nie koniec planów spółki w Sosnowcu. Kilka dni temu ruszyła budowa nowej linii tramwajowej, która skomunikuje całe Zagórze.

Zmiany czekają również ulicę Małachowskiego – umowa pomiędzy wykonawcą a TŚ powinna zostać wkrótce podpisana. Spółka nie zapomina również o ulicy Wojska Polskiego. – Przetarg na przebudowę torowiska, wraz z dobudową drugiego toru w ulicy Wojska Polskiego, powinien ruszyć w ciągu kilku tygodni – dodaje Rafał Łysy.

15 KOMENTARZE

  1. No!
    A pętla tramwajki 26 pod pekapem w kormelowicach, też będzie wyremontowana? Podróż do Krk stanie się łatwiejsza – pociągi już jadą w miarę – jak w 80tych latach.
    A Kayatrans już się chyba nie podniesie 🙁

  2. A kiedy remont torowiska z bedzina do czeladź dobudowa 2 toru remont w Będzinie też idzie jak krew z mosa żadnych wiat przystankowych ludzie stoją w deszczu jak kolki w ten sposób nie robi się remontów

  3. Tramwaje tramwajami ale uprzejmie donoszę, że dzisiaj w centrum jakiś facet głośno wykrzykiwał „Sieg Hail”. Ani policji, ani strażników i tramwaj też go żaden nie walnął. Co to ma być? W powojennej wolnej Polsce ktoś idzie ulicą w biały dzień w centrum polskiego miasta i ryczy „Sieg Hail”. Może ta korona nie tylko płuca atakuje ale na mózg się rzuca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here