U kilku pracowników oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu potwierdzono koronawirusa. Zakażeni zostali również pacjenci. Placówka do odwołania wstrzymała przyjęcia na internę.

W czwartek, 4 czerwca, Szpital Powiatowy w Zawierciu poinformował o wstrzymaniu przyjęć na internę. Powodem miał być potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników oddziału chorób wewnętrznych.

ℹ️W związku z potwierdzeniem koronawirusa u jednego z pracowników Oddziału Chorób Wewnętrznych do odwołania zostają…

Opublikowany przez Szpital Powiatowy w Zawierciu Czwartek, 4 czerwca 2020

Po otrzymaniu wyników badań, okazało się, że koronawirusa stwierdzono u kolejnych trzech pracowników. Zlecono też wykonanie badań wśród pacjentów oddziału chorób wewnętrznych. Wieczorem szpital otrzymał wyniki badań pierwszej grupy pacjentów. Dodatni wynik stwierdzono u 11 osób.

ℹ️Mamy wyniki badań przeprowadzonych u pracowników oddziału chorób wewnętrznych. 3 z nich okazały się dodatnie.

W…

Opublikowany przez Szpital Powiatowy w Zawierciu Czwartek, 4 czerwca 2020

– W trybie pilnym zarządzono reorganizację oddziału w celu odizolowania pacjentów z testem dodatnim od osób oczekujących na wynik. Działania odbywają się pod nadzorem dyrekcji oraz ordynatora oddziału chorób zakaźnych. W celu jak najszybszego uzyskania pozostałych wyników badań, w laboratorium została zarządzona dodatkowa zmiana. Dalsze decyzje będą podejmowane na bieżąco – informuje zawierciańska lecznica.

‼️Po godzinie 20 otrzymaliśmy wyniki badań pierwszej grupy pacjentów oddziału chorób wewnętrznych. Dodatni wynik…

Opublikowany przez Szpital Powiatowy w Zawierciu Czwartek, 4 czerwca 2020

Przypomnijmy, że już 21 maja decyzją dyrekcji, testami w kierunku koronawirusa objęto wszystkich pracowników szpitala przy ul. Miodowej 14, aby mieć pewność, że nikt nie jest zakażony. – Także każda osoba wracająca do pracy z urlopu lub zwolnienia oraz każdy pacjent przyjmowany do szpitala powinien mieć wykonane badanie w kierunku SARS-CoV-2 – podkreśla dyrekcja szpitala.

Od początku epidemii w placówce wprowadzono także procedury i zmiany organizacyjne mające zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pacjentom i pracownikom oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się zakażeń – zaznacza szpital.