Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku z udziałem rowerzystki, do którego doszło 3 czerwca przy ul. Widokowej w Mierzęcicach.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 3 czerwca około godz. 21.15 na ulicy Widokowej w Mierzęcicach. Jadąca osobowym peugeotem 206 27-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego, na prostym odcinku drogi, w trakcie manewru wyprzedzania potrąciła jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę.

– Kierująca jednośladem 20-letnia mieszkanka powiatu, w wyniku doznanych obrażeń zmarła na miejscu wypadku – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Mierzęcicach – fot. Policja Będzin
Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Mierzęcicach – fot. Policja Będzin

Policjanci z Będzina aktualnie wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo już, że kierująca peugeotem w chwili potrącenia była trzeźwa. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Niezmiennie do kierujących apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości i wzmożoną czujność w trakcie wykonywania manewrów omijania, wymijania lub wyprzedzania niechronionych uczestników ruchu, takich jak piesi i kierujący jednośladami – apeluje policja.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here