Koronawirus w Dąbrowie Górniczej. Sanepid szuka osób, które ostatnio odwiedziły restaurację McDonald’s przy ul. Katowickiej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej szuka osób, które od 27 lipca do 2 sierpnia 2020 roku były klientami restauracji McDonald’s przy ulicy Katowickiej w Dąbrowie Górniczej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19.

Jak poinformował w piątek Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, sanepid pobrał próbki od pracowników restauracji i na 30 przebadanych, tylko 3 okazały się dodatnie. – Niezależnie jednak od tego, wszyscy pracownicy zostali objęci kwarantanną, a służby sanitarne prowadzą dochodzenie epidemiologiczne i proszą o kontakt wszystkie osoby, które w dniach 27 lipca – 2 sierpnia były klientami restauracji przy ul. Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19 – napisał prezydent Marcin Bazylak.

#DGraportdnia 7.08 – stan na godź. 10:45

Dąbrowianki i Dąbrowianie, zawieszając codzienne raportowanie związane z…

Opublikowany przez Marcin Bazylak – Prezydent Dąbrowy Górniczej Piątek, 7 sierpnia 2020

Z dąbrowskim sanepidem można się skontaktować pod numerem tel. (32) 727 58 71 lub (32) 727 58 72 oraz 536 746 412. Można też wybrać drogę mailową – sekretariat@pssedg.pl. – W przypadku wiadomości przesłanej na adres e-mail prosimy o zamieszczenie numeru telefonu oraz informacji o dniu i godzinie pobytu w restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej – apelują przedstawiciele dąbrowskiego sanepidu.

Oświadczenie McDonald’s

Sieć wydała specjalne oświadczenie. – W dniu 2 sierpnia pracownik restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka 1C), poinformował przełożonych o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa. Decyzją stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pracownicy, którzy mieli z nim kontakt w restauracji, zostali poddani kwarantannie, a w najbliższych dniach przejdą testy na obecność koronawirusa – czytamy w oświadczeniu McDonald’s Polska.

Sieć zapewnia, że „prewencyjnie, zgodnie z procedurą wewnętrzną, odsunięto od pracy również osoby mające kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach”.

Zakażony pracownik czuje się dobrze i znajduje się pod nadzorem służb medycznych. – Dezynfekcja została przeprowadzona przez profesjonalną firmę, a po otrzymaniu informacji z sanepidu o braku przeciwwskazań, restauracja została ponownie otwarta przy udziale załogi, która nie miała kontaktu z osobą zakażoną – brzmi komunikat.

Koronawirus w Dąbrowie Górniczej

Jak dotąd w Dąbrowie Górniczej potwierdzono 106 przypadków zakażenia koronawirusem. 50 mieszkańców poddanych jest kwarantannie, a 174 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym. Za ozdrowieńców uznano 92 pacjentów. Zmarło 4 mieszkańców.

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

  1. Restauracja powinna być zamknięta na okres kwarantanny pracowników którzy mieli kontakt z zakazana osoba na co najmniej 2 tygodnie.. A czy wszyscy zostali przebadane?

  2. „Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej szuka osób, które od 27 lipca do 2 sierpnia 2020 roku były klientami restauracji McDonald’s przy ulicy Katowickiej w Dąbrowie Górniczej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19.”
    Znaczy ci co nie obserwują objawów zgłaszać się nie muszą i w razie czego mogą zarażać innych…
    Ja myślałem że jednak warto by ich przebadać w trosce o ic bliskich…
    Ciekawy sytuacja :-0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here