U jednego z pracowników Urzędu Miejskiego w Sosnowcu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Magistrat został zdezynfekowany metodą fumigacji.

W poniedziałek, 28 października prezydent Sosnowca poinformował o podejrzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników Biura Obsługi Interesantów. Wieczorem wynik się potwierdził.

Mamy potwierdzony przypadek COVID-19 w Urzędzie Miejskim. Osoba zakażona przebywa w domu. Pracownicy, którzy mieli bezpośredni kontakt, obecnie równiėż przebywają w swoich domach. Życzę wszystkim dużo zdrowia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sosnowieccy urzędnicy są w stałym kontakcie z Sanepidem i realizują jego wytyczne. Urząd został już zdezynfekowany metodą fumigacji. We wtorek obsługa mieszkańców w budynku głównym Urzędu Miejskiego odbywa się tak, jak miało to miejsce w poniedziałek.

Z uwagi na sytuację epidemiczną bezpośrednia obsługa interesantów w budynku Urzędu Miejskiego przy al. Zwycięstwa 20 została ograniczona. Kontakt z wydziałami odbywa się mailowo lub telefonicznie.

Od początku pandemii w Urzędzie Miejskim stosujemy zabezpieczenia: pomiar temperatury przy wejściu, pleksy w Biurze Obsługi Interesantów, dzięki którym zachowywany jest dystans, ogólnodostępne dozowniki z płynem do dezynfekcji – dodaje prezydent Sosnowca.

To nie jedyny przypadek zakażenia koronawirusem, jaki potwierdzono w poniedziałek. Zakażony jest także Przedszkola Miejskiego nr 12. Kwarantanną objętych jest 12 pracowników. Wieczorem przedszkole zostało zdezynfekowane. – PM12 będzie sprawowało opiekę nad dziećmi, ale zajęcia nie będą się odbywały. Rodzice zostali powiadomieni o zaistniałej sytuacji. W takim trybie przedszkole będzie pracowało do 5 października – informuje Arkadiusz Chęciński.

9 KOMENTARZE

 1. Fascynujące – przebiliśmy Warszawkę.

  Tam o przypadkach koronowirusa informuje urzędnik Ministerstwa Zdrowia lub Sanepidu – a w Sosnowcu robi to osobiście PREZYDENT MIASTA!
  Brawo MY!

  Czym jest tak strasznie zajęta reszta załogi sosnowieckiego Urzędu Miasta że wszystkim musi zajmować się musi PREZYDENT MIASTA?
  Ludzie miejcie litość, ten człowiek się wykończy jak będzie musiał o wszystkim mówić za Was.

  Myślę że powinniśmy iść dalej – niech PREZYDENT MIASTA osobiście informuje kiedy urzedniczki danego wydziału mają okres aby w te dni ich nie denerwować.

 2. Dziwny ten wirus. Atakuje tylko w szkołach, urzędach i na weselach.
  Albo byłego ministra, albo zapomnianą celebrytkę

  Nigdy nie zaatakował kasjerki w markecie, nigdzie w całym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here