Poręba otrzymała bon o wartości ponad 600 tys. złotych w ramach rządowego programu wsparcia gmin. Burmistrz Poręby Ryszard Spyra wraz z radnymi zdecydowali się przeznaczyć je na wyjątkowy cel.

Tak zwany „bon inwestycyjny” trafił już do Poręby. Jego kwota wynosi nieco ponad 602 tysiące złotych. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Burmistrz Poręby Ryszard Spyra wraz z radnymi zdecydowali się przeznaczyć je na wyjątkowy cel.

– Pieniądze z rządowego bonu poświęcimy na Klub Integracji Międzypokoleniowej, który działać będzie w przeznaczonym do remontu pomieszczeniu po byłej kawiarni „Kaktus” Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie – zdradza burmistrz Ryszard Spyra.

Takie miejsce spotkań w sposób szczególny przyda się porębskiej młodzieży, która kilka razy wnioskowała o m.in. Młodzieżową Radę Miasta, a także seniorom. W tym przypadku, o taki klub starało się przede wszystkim Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” oraz Miejska Rada Seniorów.

Władze miasta nie zapomną również o dzieciach. – Jeśli babcia będzie chciała wybrać się do klubu ze swoim wnuczkiem lub wnuczką, coś dla siebie znajdzie. Powstanie także mini kącik dla najmłodszych mieszkańców Poręby – zaznacza burmistrz.

Mediateka dla młodszych i starszych

Zgodnie ze wstępnymi założeniami, w ramach nowego Klubu Integracji Międzypokoleniowej działać zacznie m.in. mediateka, kino plenerowe oraz grota solna zlokalizowana w piwnicy MOK-u, gdzie aktualnie trwa remont pomieszczeń pod działalność klubu podróżniczego „Himalaje naszych możliwości”.

– Nie chcemy, by klub był tylko pomieszczeniem do spotkań. Chcemy, by tętnił życiem i każdemu oferował coś ciekawego. Wstępny plan zakłada, że po remoncie pomieszczenia w MOK-u, zatrudniony przez nas projektant stworzy tu specjalne strefy dla młodszych i starszych. Będzie kącik z kawą, będzie m.in. urządzenie do odbioru książek zamówionych wcześniej w bibliotece – wylicza burmistrz Poręby.

Nowa przestrzeń do relaksu

Za rządowy bon gmina zakupi także sprzęt multimedialny, w tym projektor do wyświetlania filmów. – Już wcześniej zatroszczyliśmy się o to, by przy okazji remontu w Miejskim Ośrodku Kultury, naprawić podest przed fontanną. To tu, w ciepłe wieczory, będziemy mogli urządzać seanse kina plenerowego – zapowiada burmistrz Spyra.

To jednak nie koniec. Porębianie mają na co czekać również z racji zaplanowanej w ramach tej inwestycji groty solnej. Urządzona zastanie w przyziemiu MOK. Będą mogli skorzystać z niej wszyscy chcący zadbać o swoje zdrowie lub zaczerpnąć odrobiny relaksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here