Jeszcze przed świętami Wielkanocnymi, wróci ruch na zamkniętym w styczniu odcinku Trasy Śródmiejskiej w Jaworznie.

Dobra informacja dla kierowców. Dobra pogoda i starania firmy Banimex, wykonawcy prac na tym odcinku, spowodowała przyspieszenie robót na Trasie Śródmiejskiej w Jaworznie. Jak zapowiadają urzędnicy, w najbliższy czwartek (29 marca) zamknięty od stycznia główny fragment obwodnicy miasta bez już przejezdny.

Trasa Śródmiejska w Jaworznie – fot. UM Jaworzno
Trasa Śródmiejska w Jaworznie – fot. UM Jaworzno

Nadal budują tunel na velostradzie

Zamknięcie śladu DK79 związane było z realizacją jednego z etapów dużej inwestycji, jaką jest budowa velostrady. Pod wyłączonym z ruchu odcinkiem Trasy Śródmiejskiej nadal prowadzona jest budowa tunelu, który połączy odcinki pierwszej w Polsce bezkolizyjnej drogi dla rowerów i pieszych.

– Zamknięcie Trasy Śródmiejskiej przewidziane było pierwotnie do końca czerwca. Wykonawca robót dołożył jednak starań, by przyspieszyć roboty i skrócić zamknięcie drogi – podkreślają urzędnicy.

Zmieni się ruch w centrum miasta

Po przywróceniu płynnego przejazdu na Trasie Śródmiejskiej, zmieni się organizacja ruchu w Śródmieściu. Pierwszeństwo przejazdu odzyska ulica Kolejowa w obu kierunkach, na skrzyżowaniu przy Galenie ul. Grunwaldzka będzie ponownie drogą podporządkowaną.

– Prosimy o zwracanie uwagi na znaki i zachowanie szczególnej ostrożności – apelują urzędnicy z Jaworzna.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Ogromne zmiany w centrum miasta. Co się zmieni?