W najbliższy piątek na odcinku od ronda Władysława Bartoszewskiego do ronda Władysława Szpilmana będzie już nowy asfalt na całej szerokości jezdni. To znaczy, że na drodze zniknie zwężenie.

Jest dobra wiadomość dla kierowców jeżdżących ulicą Sobieskiego w Sosnowcu. W najbliższych dniach na odcinku od ronda Władysława Bartoszewskiego (ul. Piłsudskiego, Kierocińskiej, Grabowa) do ronda Władysława Szpilmana (Piłsudskiego, Sobieskiego, Kilińskiego) będzie już nowy asfalt na całej szerokości jezdni.

Kończą się utrudnienia na ulicy Piłsudskiego – fot. MC

Po jezdni prowadzącej do centrum Sosnowca będzie można już poruszać się dwoma pasami. Drogowcom do wykonania zostanie jedynie krótki fragment jednego pasa na wysokości stacji benzynowej Shell, z którym drogowcy powinni uporać się do soboty.

Kończą się utrudnienia na ulicy Piłsudskiego – fot. MC

Aby nowy wykonawca, którym jest firma Silesia Invest mógł szybko uporać się z zadaniem od czwartkowego świtu do końca dnia zostanie wyłączony z ruchu fragment ulicy Piłsudskiego pomiędzy rondami Bartoszewskiego i Szpilmana.

mapa, zrzut
Objazd Piłsudskiego – fot. UM Sosnowiec

– Objazd poprowadzony będzie od ronda Bartoszewskiego poprzez ulicę Kierocińskiej oraz Sobieskiego. Z kolei tymczasowy przystanek autobusowy zostanie ustawiony przed rondem – mówi Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. – Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożną jazdę – dodaje.