We wtorek, 14 listopada w Muzie odbył się wyjątkowy koncert „Artystycznie dla hospicjum” na rzecz sosnowieckiego hospicjum.

„Artystycznie dla Hospicjum” – pod takim hasłem odbył się wtorkowy koncert na rzecz Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Koncert miał charakter charytatywny i został przygotowany w całości przez ognisko pracy pozaszkolnej: dyrekcję, nauczycieli, absolwentów, uczniów oraz zaproszonych gości.

– Koncert powstał z inicjatywy naszych muzyków i absolwentów w celu wsparcia hospicjum. Nasi absolwenci, którzy skończyli edukację w naszej placówce, a z przyjemnością do niej uczęszczali i szkolili swoje umiejętności wokalne chcieli zrobić coś charytatywnie – wyjaśnia Elżbieta Skiba-Posikata, dyrektor OPP nr 1.

Na scenie sosnowieckiej Muzy wystąpili młodzi artyści, którzy nie tak dawno jeszcze uczęszczali na zajęcia wokalne w OPP 1, jego wychowankowie, a także byli uczestnicy Integracyjnego Zespołu Wokalnego „Stokrotki”. Do wspólnej artystycznej inicjatywy organizatorzy zaprosili także m.in. Annę i Kingę Gurgul, zwyciężczynie programu TVN „Aplauz, Aplauz”, finalistów festiwalu „World song”, Happy Choir Skłodowska oraz zespoły „I to się ceni” czy „Na poddaszu”. Ich występy zachwyciły wszystkich widzów.

– Mam nadzieję, że wszyscy goście wyjdą zadowoleni, a przede wszystkim, że uda nam się wesprzeć hospicjum – dodaje Elżbieta Posikata.

W trakcie koncertu odbyła się aukcja Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” organizowanego corocznie przez OPP 1. Pozostałe nagrodzone prace z tego konkursu, które cieszyły się równie dużym zainteresowaniem co nagroda główna, można było zakupić po koncercie. Ponadto, uczestnicy wydarzenia mogli wesprzeć hospicjum poprzez zakup cegiełek czy złożenie datku do puszek hospicyjnych.

Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wyposażenie hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu, którego oficjalne otwarcie zaplanowano na grudzień.