Siatkarze z Będzina w roli nauczycieli wf-u

0
122

Siatkarze MKS-u Będzin po raz kolejny spotkali się z uczniami i poprowadzili lekcję wf-u.

W poniedziałek, 13 listopada, siatkarze MKS-u spotkali się w hali w Łagiszy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Będzinie. Lekcję poprowadzili Rafael Araujo, Mateusz Przybyłą, Rafał Faryna oraz Rafał Mruczkiewicz i Emil Siewiorek.

Lekcję poprzedziła rozgrzewka, którą poprowadził asystent trenera Stelio DeRocco. – Rozgrzewka jest bardzo ważną częścią treningu, minimalizującą ryzyko kontuzji. Żaden sportowiec, nawet ten najmłodszy, nie może jej zaniedbywać – tłumaczył Emil Siewiorek.

Lekcja wf-u z siatkarzami MKS-u Będzin - fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY
Lekcja wf-u z siatkarzami MKS-u Będzin – fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY

Później uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których trenowali z piłkami, doskonaląc poszczególne elementy siatkarskiego rzemiosła. Po nich przyszła po raz na rozciąganie.

– Uważam, że takie spotkania są doskonałą promocją klubu, siatkówki oraz aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. W Brazylii podobne akcje również są bardzo często prowadzone i, tak jak w Polsce, cieszą się dużym zainteresowaniem – podsumował Rafael Araujo, atakujący MKS-u.

Lekcja wf-u z siatkarzami MKS-u Będzin - fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY
Lekcja wf-u z siatkarzami MKS-u Będzin – fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY

W zajęciach wzięło udział blisko 50 młodych będzinian. – Bardzo fajna lekcja. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda profesjonalny trening i samemu wziąć w nim udział – powiedział jeden z uczniów.

Mateusz Przybyła opowiadał o swojej podróży autostopem do Bombaju

Poniedziałkowa lekcja była już czwartym w tym sezonie spotkaniem przedstawicieli MKS-u z uczniami będzińskich szkół. Wcześniej podobne zajęcia odbyły się w klasie siatkarskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz Szkole Podstawowej nr 4 na Ksawerze i Szkole Podstawowej nr 2 na Zamkowym.