27 maja na terenach Górki Środulskiej w Sosnowcu już po raz szósty odbędzie się bieg charytatywny na rzecz sosnowieckiego hospicjum „Biegniemy dla hospicjum”.

Dotychczasowe edycje, dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej oraz licznych darczyńców pozwoliły wesprzeć Sosnowieckie Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła kwotą ponad 60 tysięcy złotych.

Głównym wydarzeniem tegorocznej imprezy będzie pięciokilometrowy bieg uliczny, z wykorzystaniem terenów zielonych parku Środula i ulicy 3 Maja. Wydarzeniu towarzyszyć będą m.in. biegi dla dzieci i młodzieży z podziałem na kategorie wiekowe.

– Wszystkich chętnych do udziału w biegu na 5 kilometrów zapraszamy do zapisów. Wystarczy tylko wejść na stronę protimer.pl i poświęcić chwilkę – zachęcają organizatorzy.

Route map for Bieg Dla Hospicjum by Szymon Wałowski on plotaroute.com

Wszystkim biegom towarzyszyć będzie także piknik rodzinny z różnymi atrakcjami dla wszystkich jego uczestników. Na scenie nie zabraknie oczywiście uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu.

– To coś niesamowitego, że społeczeństwo, widząc naszą pracę i zaangażowanie, postrzega nasze działania jako dobro wspólne i podejmuje różne inicjatywy wspierające. Niezliczone koncerty, biegi, kiermasze czy imprezy charytatywne, które organizują szkoły i przedszkola, Teatr Zagłębia, a także inne instytucje, to dla nas olbrzymia pomoc. Dziękujemy im za to wszystkim z całego serca i prosimy o więcej – podkreśla z uśmiechem Małgorzata Czapla, prezes zarządu sosnowieckiego hospicjum.

Sosnowieckie hospicjum od ponad 20 lat sprawuje opiekę nad osobami nieuleczalnie chorymi. Pod koniec ubiegłego roku placówka ta może się pochwalić nowoczesnym obiektem. Zagłębiowskie Centrum Wsparcia Opiekuńczo-Rehabilitacyjno-Psychologiczne przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego 131 w Sosnowcu kosztowało prawie 10 mln zł i powstało w rekordowym czasie. Od momentu oddania budynku firmie budowlanej do otwarcia hospicjum minęło zaledwie 12 miesięcy.

Tak biegli w zeszłym roku:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Bezdomni z Dąbrowy Górniczej wsparli sosnowieckie hospicjum [ZDJĘCIA]

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here