W Czeladzi trwa budowa nowego kompleksu basenów, który powstaje w parku Grabek. Wiemy już, jak za kilka miesięcy będzie wyglądał.

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o tym, jak przebiegają prace przy budowie nowego kompleksu basenów w czeladzkim parku Grabek. Teraz możemy pokazać, jak obiekt będzie wyglądał finalnie.

Remont starego basenu w Czeladzi, to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców tego miasta. Jego budowa rozpoczęła się w 2020 roku. Za prawie 12 milionów złotych inwestycję realizuje sosnowiecka firma CEW.

Tak ma wyglądać nowy kompleks basenów w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Przypomnijmy. W parku Grabek ma powstać otwarty basen pływacki (4 tory, 200 m kw.), basen rekreacyjny (ok. 440 m kw.), basen otwarty połączony z wodnym placem zabaw (ok. 350 m kw.) oraz brodzik rekreacyjny z atrakcjami (ok. 400 m kw.). Ma również powstać plaża, jacuzzi, kilka zjeżdżalni, szatnie, budynek obsługi (ok. 210 m kw.) oraz część socjalna.

Całość uzupełni rekreacyjny plac zabaw z siłownią na świeżym powietrzu i urządzeniami do zabawy. Powstaną m.in. stoły do gry w tenisa stołowego, a także stoły z siedziskami do gry w szachy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Nowy kompleks basenów w Czeladzi coraz bliżej. Jak przebiegają prace?