W Czeladzi powstaje nowy kompleks basenów z atrakcjami. Jak przebiegają prace?

Remont starego basenu w Czeladzi, to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców tego miasta. Taka sytuacja nie powinna nikogo dziwić, bo za kilka miesięcy na terenie parku Grabek powstanie nowoczesny kompleks basenowy ze strefą atrakcji wodnych dla najmłodszych.

Budowa kompleksu basenowego rozpoczęła się w 2020 roku. Za prawie 12 milionów złotych inwestycję realizuje sosnowiecka firma CEW. Jak przekonują urzędnicy, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Trwa budowa kompleksu basenów w Czeladzi – fot. UM Czeladź

– Prace związane z powstaniem basenu odkrytego w naszym mieście cały czas posuwają się do przodu. Obecnie najbardziej zaawansowane roboty dotyczą przygotowania technologii basenowej. Jak dotąd wykonano już podłoże betonowe w basenie pływackim, a w basenie rekreacyjnym powstaje zbrojenie podłoża. Przed nami również roboty związane z budową wodnego placu zabaw. Ponadto w budynku „A”, który przeznaczony jest dla pracowników obsługi basenu, powstała już instalacja wodno-kanalizacyjna. Warto dodać, że w brodziku dla dzieci, prowadzimy w tej chwili prace wykończeniowe związane z ułożeniem elementów hydroizolacyjnych EPDM – powiedział nam Jakub Kubasik, rzecznik prasowy czeladzkiego urzędu.

Trwa budowa kompleksu basenów w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Przypomnijmy. W parku Grabek ma powstać otwarty basen pływacki (4 tory, 200 m kw.), basen rekreacyjny (ok. 440 m kw.), basen otwarty połączony z wodnym placem zabaw (ok. 350 m kw.) oraz brodzik rekreacyjny z atrakcjami (ok. 400 m kw.). Ma również powstać plaża, jacuzzi, kilka zjeżdżalni, szatnie, budynek obsługi (ok. 210 m kw.) oraz część socjalna.

Całość uzupełni rekreacyjny plac zabaw z siłownią na świeżym powietrzu i urządzeniami do zabawy. Powstaną m.in. stoły do gry w tenisa stołowego, a także stoły z siedziskami do gry w szachy.

Całkowity koszt inwestycji to niemal 12 mln złotych, a wszystkie prace powinny się zakończyć do końca kwietnia 2021 roku.