Wiemy już, jak będzie wyglądał nowy basen w Czeladzi, który powstaje w parku Grabek. Prace już trwają, a ich finał zaplanowany został na wiosnę 2021 roku.

Remont starego basenu w Czeladzi, to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców tego miasta. Taka sytuacja nie powinna nikogo dziwić, bo za kilka miesięcy na terenie Parku Grabek powstanie nowoczesny kompleks basenowy ze strefą atrakcji wodnych dla najmłodszych.

Obecnie realizowany jest pierwszy etap prac, w ramach którego tuż przy basenie powstanie ponad setka dobrze oświetlonych i bezpiecznych miejsc parkingowych – mówi Jakub Kubasik, rzecznik prasowy czeladzkiego magistratu.

Tak będzie wyglądać nowy basen w Czeladzi – fot. UM Czeladź
Tak będzie wyglądać nowy basen w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Wiemy już, jak po remoncie będzie wyglądał sam basen i jego otoczenie. Urzędnicy zaakceptowali bowiem projekt oraz wstępną wizualizację. – Jestem przekonany, że nowy obiekt będzie cieszył nie tylko czeladzian, lecz również mieszkańców okolicznych miast. Oczywiście zostało nam do dopracowania kilka szczegółów projektowych, lecz niezmiernie cieszy nas fakt, że pomimo epidemii koronawirusa budowa nowego basenu nie zwalnia – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Remont basenu rozpoczął 28 maja 2020 roku, a całe przedsięwzięcie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj” przez wyłonioną w drodze przetargu sosnowiecką spółkę CEW.

Basen w parku Grabek - fot. UM Czeladź
Basen w parku Grabek – fot. UM Czeladź

Przypomnijmy. W parku Grabek ma powstać otwarty basen pływacki (4 tory, 200 m kw.), basen rekreacyjny (ok. 440 m kw.), basen otwarty połączony z wodnym placem zabaw (ok. 350 m kw.) oraz brodzik rekreacyjny z atrakcjami (ok. 400 m kw.). Ma również powstać plaża, jacuzzi, kilka zjeżdżalni, szatnie, budynek obsługi (ok. 210 m kw.) oraz część socjalna.

Całość uzupełni rekreacyjny plac zabaw z siłownią na świeżym powietrzu i urządzeniami do zabawy. Powstaną m.in. stoły do gry w tenisa stołowego, a także stoły z siedziskami do gry w szachy.

Całkowity koszt inwestycji to niemal 12 mln złotych, a wszystkie prace powinny się zakończyć do końca kwietnia 2021 roku.