Powoli dobiega końca budowa nowego kompleksu basenów, który powstaje w parku Grabek w Czeladzi.

Remont starego basenu w Czeladzi, to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców tego miasta. Jego budowa rozpoczęła się w 2020 roku. Za prawie 12 milionów złotych inwestycję realizuje sosnowiecka firma CEW. Prace powoli zmierzają do końca, a w jednym z basenów pojawiła się już woda.

– Mogę dzieci i wszystkich mieszkańców poinformować, żeby rozpoczęcie wakacji planowali na naszym nowym basenie, bo będzie tam czekać mnóstwo wodnych, i nie tylko wodnych, atrakcji – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Dobiega końca budowa nowego kompleksu basenów w Czeladzi – fot. Łukasz Winiarski

Nowy kompleks basenów w Czeladzi

Przypomnijmy. W ramach prowadzonej przez Czeladzkie Wodociągi inwestycji, powstanie nowoczesny kompleks basenowy, w skład którego wchodzi: basen pływacki o długości 25 metrów, basen rekreacyjny o długości niespełna 25 metrów, wodny plac zabaw, brodzik oraz zaplecze techniczne.

– Basen pływacki będzie pełnił funkcję sportową. Zostanie wyposażony w cztery tory pływackie oddzielone za pomocą lin oraz pasów kolorystycznych w dnie i ścianie niecki. Ściany nawrotne zostaną wyposażone w słupki nawrotne – mówi Jakub Kubasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Czeladzi.

Dobiega końca budowa nowego kompleksu basenów w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Z kolei basen rekreacyjny będzie posiadać leżankę z masażerem, armatkę wodną oraz kurtynę wodną. – Wśród atrakcji wodnego placu zabaw znajdziemy aktywator, armatkę wodną, zabawkę wodną typu kwiatek, zabawkę wodną typu owad, zabawkę wodna typu zwierzę, zabawkę tryskającą typu „wodna galaretka”, parasol wodny, tunel z kręgów, tunel wodny, gejzer ziemny – wymienia Jakub Kubasik.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Czeladzianie przetestowali ścieżki rowerowe. Otwarto też dworzec [DUŻO ZDJĘĆ]