Do kolizji z udziałem tramwaju i samochodu osobowego doszło na rondzie Gierka. W wyniku zdarzenia występują problemy z komunikacją, nie kursują tramwaje.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 14 marca po godz. 10:00 na sosnowieckim rondzie Gierka. – Samochód marki volkswagen golf nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w stronę centrum tramwajowi linii nr 26. By uniknąć zdarzenia, motorniczy musiał ostro zahamować – mówi st. asp. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

W wyniku zdarzenia występują utrudnienia w ruchu. Na trasie od sądu w stronę centrum miasta nie kursują tramwaje. Utrudnienia czekają także na kierowców jadących ul. Małachowskiego, która jest zakorkowana. Przejazd utrudnia stojący na torowisku tramwaj linii nr 26.

Na szczęście nie ma poszkodowanych. Kolizja okazała się być niegroźna. – Jeden z pasażerów został przewieziony do szpitala. W wyniku hamowania tramwaju mocniej oparł się o barierkę. Jesteśmy bardzo czujni po niedawnym zdarzeniu – podkreśla Sonia Kepper.

Na miejscu interweniowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Sosnowiecka policja zwraca szczególną uwagę na tego typu sytuacje po niedawnym zdarzeniu, które również miało miejsce na rondzie Gierka, a w wyniku którego zmarła 72-letnia pasażerka.

Informację o wypadku otrzymaliśmy na naszą platformę TWOJE INFO. Jesteś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Chcesz się tym z nami podzielić? Napisz do nas!

zagłębie-info