Śmierć w tramwaju. W środę przed południem doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. W wyniku gwałtownego hamowania tramwaju, zmarła 72-letnia pasażerka.

Do zdarzenia doszło w środę przed południem na sosnowieckim rondzie Gierka.

– Nieustalony dotąd kierujący samochodem dostawczym, jadący od strony ulicy Małachowskiego, najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo przejazdu na rondzie. Motornicza tramwaju, by uniknąć zderzenia, gwałtownie zahamowała, w wyniku czego jedna z pasażerek upadła i straciła przytomność – wyjaśnia Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Na miejsce zdarzenia przyjechały dwie karetki pogotowia. Niestety 72-latka zmarła. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające, co było przyczyną zgonu kobiety. Policjanci sprawdzają też nagrania z monitoringu i proszą mieszkańców o pomoc.

– Apelujemy do wszystkich świadków zdarzenia, aby zgłaszali się na policję w Sosnowcu. Poszukujemy kierowcy samochodu dostawczego, który odjechał z miejsca wypadku – dodaje Sonia Kepper.

AKTUALIZACJA

Policja cały czas ustala okoliczności tego tragicznego zdarzenia i nie przesądza już o ewentualnej winie kierowcy samochodu dostawczego.

– Po ustaleniach absolutnie trudno jest teraz wyrokować, kto na rondzie wymusił pierwszeństwo. Kierowca samochodu mógł być nieświadomy, że tramwaj musiał gwałtownie zahamować, bowiem od położenia poszczególnych pojazdów zależy, kto w danej sytuacja miał pierwszeństwo – wyjaśnia Sonia Kepper.

Rzeczniczka sosnowieckiej komendy apeluje, aby kierowca samochodu dostawczego sam zgłosił się na policję w celu wyjaśnienia tej sprawy.

Według wstępnych ustaleń, przyczyną śmierci 72-letniej kobiety był rozległy zawał serca. Informację tę potwierdzają przedstawiciele Tramwajów Śląskich.

Na tę chwilę pewne jest tylko to, że tramwaj linii nr 26 jechał od strony ulicy Sienkiewicza.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

13 KOMENTARZE

 1. Nie ma czegoś takiego jak śmiertelna kolizja. Gdy w wyniku zdarzenia drogowego dochodzi do zgonu to zawsze jest wypadek. Wypadek i kolizja to dwie różne definicje.

  • Nie ma czegoś takiego w polskim prawodawstwie jak kolizja w ruchu drogowym, jest tylko wypadek i może być ewentualnie z ofiarami śmiertelnymi. To niedouczeni policjanci wprowadzili takie slangowe określenie min. w programach typu „pirat” a ludzie to za nimi podlapali.

   • Weź poczytaj kierwonik zanim zaczniesz poprawiać bo sie uja znasz, wypadek jest z ofiarami, a jak nikt nie został poszkodowany to jest zdarzenie drogowe.

 2. Jezeli jechal pojazd od ulicy malachowskiego on musialbyc dostawczakiem jako pierwszy na rondzie. Z tego co kojarze na rondzie wszystkie pojazdy obowiazuja takie same zasady – pierwszenstwo ma pojazd ktory na rondzie juz sie znajduje, pojazd ktory sie wlacza musi ustapic pierwszenstwa

  • Może być sytuacja, w której na rondzie znajduje się jednocześnie tramwaj i samochód, a wtedy pierwszeństwo ma tramwaj.
   Jeśli natomiast tramwaj dopiero by wjeżdżał na rondo to faktycznie dostawczak miałby pierwszeństwo przejazdu, również przed tramwajem.

   • owszem Tramwaj zjeżdzając z ronda ma pierwszeństwo, natomiast według tego co jest napisane tramwaj dopiero na rondo wjeżdzał a dostawczak juz na nim był. A to co napisała Pani Kepper woła o pomste do nieba, jeśli tak skomentowała zaistniałą sytuacje. Nie ma żadnych trudności żeby sprawdzić kto miał pierwszeństwo. Skoro motornicza wjeżdzała na rondo to jej wina, przykro mi i nie chce tutaj nikogo obrażać bo na pewno nie ma lekko teraz ale jeśli faktycznie sytuacja wyglądała tak jak to jest opisane powyżej to wina motorniczej i tyle w temacie.

   • Gdyby tramwaj już był na rondzie to doszłoby do zderzenia i też z winy tramwaju. Powinien jechać z taką prędkością przed rondem żeby się bezpiecznie zatrzymać

 3. Na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym oznaczonym znakiem A-7 + C-12.
  Tramwaj wjeżdżając na rondo musi ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdowi poruszającemu się po rondzie – musi więc zastosować się do znaku regulującego pierwszeńswo przejazdu – A-7.

  • A ja proponuje oddać prawo jazdy skoro według Ciebie tramwaj wjeżdżając na rondo oznakowane A7 + C12 ma pierwszeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here