13 stycznia już po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Czeladzi przygotowano moc atrakcji.

Czeladź kolejny raz będzie aktywnie uczestniczyć w 27. finale WOŚP. O godz.12.00 na terenach Parku Grabek odbędzie się IV czeladzki bieg „Policz się z cukrzycą”. Długość trasy będzie liczyć 5 km oraz 2,5 km (bieg i nordic walking). Wpisowe wynosi 30 zł i w całości trafia do puszek wolontariuszy WOŚP. Organizatorzy przewidują, że udział weźmie ok. 250 biegaczy i amatorów kijków.

Ciekawie zapowiada się także mecz pokazowy CKS-u Czeladź z Reprezentacją Śląska Oldbojów (o 11.00). Udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. Mariusz Śrutwa, Janusz Bodzioch, Artur Opeldus i Bogdan Pikuta.

WOŚP 2019 w Sosnowcu. Wielkie granie w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego

O godz. 16.00 na rynku ruszy orkiestrowa scena, na której czekać będzie wiele niespodzianek. Na scenie zobaczymy m.in. młodych wykonawców skupionych wokół projektu „Czeladź śpiewa”, a także Power Of Trinity i Big Day.

Tradycyjnie o 20.00 rozbłyśnie symboliczne „światełko do nieba” i zabrzmi słynny hymn WOŚP. – WOŚP to wspaniała inicjatywa, która doceniana jest na całym świecie i wytwarza w ludziach bardzo pozytywne emocje. Jestem przekonany, że czeladzianie znów okażą hojność i jak co roku zameldujemy Jurkowi Owsiakowi o nowym rekordzie naszego miasta pod względem zebranych środków – zapewnia burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Tak czeladzianie bawili się w zeszłym roku:

WOŚP 2018. Tak z orkiestrą świętowali mieszkańcy Czeladzi [ZDJĘCIA]