We wtorek, 3 listopada zmieni się organizacja ruchu na remontowanym odcinku DK94 w Sosnowcu. Wykonawca rozpocznie układanie ostatniej, docelowej warstwy asfaltu.

Jak zapowiada sosnowiecki magistrat, we wtorkowe popołudnie, 3 listopada zamknięta dla kierowców zostanie nitka DK94 w kierunku Katowic. Ruch w obu kierunkach zostanie poprowadzony jezdnią w kierunku Dąbrowy Górniczej.

Wykonawca rozpocznie układanie ostatniej, docelowej warstwy asfaltu. Po zakończeniu robót, podobne prace zostaną wykonane na jezdni w kierunku Dąbrowy Górniczej, wtedy kierowcy będą podróżowali drogą w kierunku Katowic.

– Po zakończeniu prac na głównym szlaku DK94 wykonawca skupi swe wysiłki na dokończeniu robót prowadzonych na łącznicach oraz budowanych wiaduktach. Termin zakończenia wszystkich prac mija 31 grudnia 2020 roku – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Warto przypomnieć, że po przebudowie w miejscu dawnego skrzyżowania ul. Długosza i Dk94 i sygnalizacji świetlnej powstanie dwupoziomowe bezkolizyjne skrzyżowanie. Dołem – po jezdniach z obniżonym poziomem – zostanie poprowadzona główna nitka DK94, a górą ruch lokalny. Wzdłuż obu jezdni na długości kilkuset metrów zostaną wybudowane ekrany akustyczne.

Obecnie skrzyżowanie stanowi „wąskie gardło” zarówno na trasie głównej jak i w połączeniach wewnętrznych w obrębie miasta i konurbacji górnośląskiej. Realizacja projektu spowoduje skrócenie czasu podróży w wyniku udrożnienia ruchu na skrzyżowaniu oraz poprawę bezpieczeństwa wskutek zastosowania segregacji ruchu lokalnego od dalekobieżnego.

Dzięki budowie węzła uzyska się zwiększenie płynności ruchu, a co za tym idzie zmniejszenie uciążliwości dla mieszkańców, obniżenie emisji spalin, hałasu oraz drgań od taboru samochodowego. Koszt wszystkich prac, które powinny zakończyć się do końca 2020 roku wynosi blisko 100 mln zł.