Technikum samochodowo-mechatroniczne w Sosnowcu otrzyma 660 tys. zł od firmy SK Hi-Tech Battery Materials Poland.

Pieniądze będą przeznaczone na organizację kursów, staży i innych form szkoleń oraz rekrutacji absolwentów szkoły na stanowiska proponowane przez koreańskiego giganta.

– Firma zaproponowała utworzenie klasy patronackiej, sponsorowanie konkursów i działań zawodowych oraz zakup najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych niezbędnych w kształceniu w zawodach technik mechatronik i technik elektryk oraz w branżowej szkole I stopnia – elektryk i mechatronik. Dzięki współpracy powstanie bardzo nowoczesna pracownia mechatroniczna o wartości kilkuset tysięcy złotych – powiedział Jacek Górski, dyrektor CKZiU przy ul. Kilińskiego.

Koreański gigant wspiera sosnowiecką szkołę

– Przedstawiciele firmy, po obejrzeniu pracowni oraz warsztatów szkolnych, widząc ogromny potencjał wspólnych działań, wyrazili zainteresowanie nawiązaniem szerokiej współpracy na wielu płaszczyznach, co sfinalizowała podpisana umowa – podkreśla Zbigniew Byszewski, zastępca prezydenta Sosnowca.

SK Hi-Tech Battery Materials Poland będzie wspierać sosnowiecką szkołę – fot. UM Sosnowiec

SK Hi-Tech Battery Materials Poland to firma, która związała się z Zagłębiem, budując zakład na terenie Sosnowiecko-Dąbrowskiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – To szansa dla uczniów szkoły by realizować swoje plany w świecie elektromobilności, którego ważna częścią są zakłady SK Hi Tech. Pomagamy naszym inwestorom w znalezieniu partnerów z którymi mogą realizować swoje plany, tak jak dziś w Sosnowcu – podkreśla Mateusz Rykała, wiceprezes KSSE.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koreańczycy zbudują swoją największą na świecie fabrykę w Dąbrowie Górniczej