Kolejna ofiara dopalaczy. 22-latek z Jaworzna trafił do sosnowieckiego ośrodka ostrych zatruć, po tym jak zażył dopalacze. Lekarze twierdzą, że jego stan jest poważny.

Kilka minut po północy dyżurny jaworznickiej policji został poinformowany o nieprzytomnym mężczyźnie znajdującym się w swoim domu przy ulicy Północnej. Służby ratunkowe powiadomiła matka młodego mężczyzny, która zastała go leżącego w łóżku.

-Na miejscu załoga medyczna stwierdziła, że 22-latek wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Nieprzytomny pacjent trafił najpierw do jaworznickiego szpitala, a następnie do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć w Sosnowcu. Policjanci znaleźli w jego pokoju puste woreczki, w których najprawdopodobniej znajdowały się wcześniej dopalacze – informują policjanci.

Z ustaleń mundurowych wynikało także, że jaworznianin zażył leki farmaceutyczne i popił jej alkoholem. Przeprowadzone badania toksykologiczne wykryły w organizmie 22-latka zawartość dopalaczy. Lekarze twierdzą, że jego stan jest poważny.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy eksperymentują z różnego typu substancjami chemicznymi, w tym dopalaczami, celem wprowadzania się w stan odurzenia, aby byli świadomi skutków zdrowotnych i różnych reakcji organizmu na takie substancje.