W sobotę, 11 kwietnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich, który zostać zaktualizowany zgodnie z wnioskami podróżnych.

W związku z zagrożeniem epidemicznym obecna siatka połączeń Kolei Śląskich została dostosowana do aktualnych potoków pasażerskich. Spółka stara się jednak na bieżąco reagować na wnioski pasażerów, dlatego od 11 kwietnia rozkład jazdy ulegnie aktualizacji.

W nowym rozkładzie jazdy część pociągów zostanie odwołana lub będzie kursować w skróconej relacji, część kursów zostanie jednak przywrócona. Finalnie rozkład jazdy od 11 kwietnia w dni robocze będzie miał o 3 pociągi więcej niż obecnie.

– Podczas wprowadzania zmian kierowaliśmy się w pierwszej kolejności uwagami zgłaszanymi przez naszych podróżnych oraz zapełnieniem poszczególnych pociągów – przestrzegamy bowiem zaleceń, aby podczas każdego kursu podróżni mogli zajmować co drugie miejsce siedzące – zaznacza Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Warto też zwrócić szczególną uwagę na kursowanie pociągów w okresie świątecznym. W poniedziałek wielkanocny obowiązywać będzie rozkład jazdy jak w dni wolne, możliwe są jednak warianty, w których dany pociąg weekendowy w tym akurat dniu nie będzie kursował. Dlatego przed planowaniem podróży na ten okres zalecamy dokładne sprawdzenie rozkładu jazdy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here