Każdy kto chciałby spróbować swoich sił na scenie lub doszlifować swoje umiejętności aktorskie, będzie miał ku temu okazję. Teatr Zagłębia w Sosnowcu ogłasza nabór na warsztaty teatralne.

Teatr Zagłębia wznawia działalność Klubu Teatralnego i ogłasza nabór dla osób dorosłych. Zajęcia prowadzone przez Ryszardę Bielicką-Celińską pozwolą spróbować swoich sił na scenie oraz doszlifują kunszt aktorski. Kurs trwa od listopada do czerwca, a warsztaty odbywają się w dwa poniedziałki w miesiącu.

Oglądanie spektaklu to znacznie więcej, niż tylko poznawanie ciekawych historii. Teatr może funkcjonować jako miejsce twórczego działania i ożywionej dyskusji o współczesności i to od nas zależy, czy wnioski z tej rozmowy wykorzystamy, by inicjować zmiany w otaczającym nas świecie. Chcąc stwarzać naszym widzom przestrzeń do wspólnej aktywności, kontynuujemy działania Klubu Teatralnego, do współtworzenia którego zapraszamy – mówi Agata Kędzia, edukatorka teatralna.

Zapisy trwają do końca października. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Wiadomości zawierające imię, nazwisko oraz wiek uczestnika, należy wysyłać na adres edukacja@teatrzaglebia.pl.

Koszt całego kursu wynosi 700 zł. Harmonogram zajęć i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej. Wszyscy uczestnicy Klubu Teatralnego otrzymają zniżki na spektakle Teatru Zagłębia.