Jaworzno z okazji 120-lecia uzyskania praw miejskich wypuściło unikatowy banknot o nominale 120 jaworów. Można go nabyć w Muzeum Miasta Jaworzna oraz w formie wysyłkowej.

Banknot zawiera w sobie wiele elementów graficznych, które odnoszą się do historii miasta. W centralnej części awersu znajduje się postać drwala. Jest to odwołanie do legendy dotyczącej powstania osadu, której historia sięga średniowiecza.

Oprócz niego można także zauważyć na nim budynki z okresu nadania praw miejskich, które znajdowały się w rynku i Śródmieściu, między innymi kościół pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny oraz wieżę kopalni „Kościuszko”. W lewym rogu znajduje się także gminna pieczęć z okresu II Rzeczpospolitej z uproszczonym wyobrażeniem ówczesnego herbu.

Głównym elementem rewersu jest z kolei główny gmach Miejskiej Biblioteki Publicznej, mniej widoczny jest także blok energetyczny 910 MW, który jest obrazem górnictwa i energetyki, która była podwaliną dla rozwoju Jaworzna.

Wszystko wieńczy roślinny ornament zaczerpnięty z miejscowych haftowanych gorsetów podkreślających przynależność Jaworzna do kręgi Krakowiaków Zachodnich. Banknot można nabyć na różne sposoby.

Jest on do kupienia w Muzeum Miasta Jaworzna od wtorku do piątku między 9 a 16 (tylko gotówkowo). Jest także możliwość zamówienia go poprzez maila. Cena banknotu wynosi 50 złotych bez wliczenia kosztów potencjalnej przesyłki.