Inwazja Food Trucków ponownie zawita do Sosnowca. Tym razem będzie jej towarzyszył I Zagłębiowski Festiwal Lodów. Restauracje na kółkach zawitają do Sosnowca 8 września.

Stolica Zagłębia wkrótce będzie miała swoje 3-dniowe uliczne święto kulinarne. Food trucki w Parku Sieleckim pojawią się już po raz czwarty. W drugi weekend września będzie ich 17, a każdy łasuch znajdzie coś dla siebie.

W dniach 8-10 września mieszkańcy będą mogli skorzystać z bardzo szerokiej oferty gastronomicznej. Pojazdy zaoferują nam m.in.: amerykańskie burgery, dania meksykańskie, bajgle, frytki, curry, kuchnię grecką, potrawy mięsne, hot dogi, bąbelkowe wafle, churros, kultowe lemoniady i wiele, wiele innych.

Nowością w tym roku będzie I Zagłębiowski Festiwal Lodów. W trakcie wydarzenia uczestnicy spróbować będą mogli ponad 80 smaków (!) lodów. Poza klasycznymi smakami, jak wanilia, śmietanka, słony karmel czy oreo, pojawią się lody o smaku buraka z jabłkiem, szpinaku z awokado, bananem i morelą, jajka niespodzianki, parmezanu, czy też selera z pietruszką i ogórkiem. Nie zabraknie także specjalnych smaków dla najmłodszych, jak: guma, minionek czy jajko niespodzianka.

Inwazja Food Trucków rusza już w piątek. Mobilne restauracje w Parku Sieleckim będzie można spotkać w piątek (godz. 16-22), sobotę (12-22) i niedzielę (12-20). Będzie smacznie i wesoło.

Obecnie zloty food trucków cieszą się ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce. Podobne imprezy odbyły się już w Katowicach, Cieszynie czy Rybniku. Nie dziwi więc fakt, że organizatorzy planują już kolejne edycje i kolejne atrakcje.