Dąbrowa Górnicza pomoże poszkodowanym przez sierpniowe nawałnice. Miasto przekaże 50 tys. dofinansowania dla gminy Czersk.

Gwałtowne burze, które przeszły przez północną Polskę w sierpniu, zabrały życie pięciu osobom, a wiele zostawiły bez środków do życia, niszcząc dobytek ich życia. Wiele organizacji i miast w Polsce zdecydowała się na pomoc w postaci dofinansowania dla poszkodowanych oraz specjalną zbiórkę na rzecz poszkodowanych w wyniku zniszczeń w województwie pomorskim.

W pomoc poszkodowanym zaangażował się Sosnowiec, który zaprosił blisko 50 dzieci z poszkodowanej w czasie niedawnej nawałnicy gminy Nakło nad Notecią w południowej Polsce. W mieście na młodych ludzi czeka nie tylko nauka, ale także mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Chcieliśmy zwyczajnie pomóc, zaproponować tym młodym ludziom kilkudniową odskocznię od problemów tak, aby dzieci choć na chwilę zapomniały o tragicznych przeżyciach – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Także Jaworzno solidaryzuje się z poszkodowanymi. Radni przychylili się do propozycji prezydenta Silberta i przegłosowali projekt uchwały o przekazaniu pomocy finansowej – 50 tys. zł – na rzecz poszkodowanej gminy Szubin w województwie kujawsko-pomorskim.

Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej pomóc postanowili także radni z Dąbrowy Górniczej, którzy jednogłośnie przyjęli uchwałę o udzieleniu 50 tys. złotych pomocy finansowej dla gminy Czersk, która ucierpiała podczas sierpniowej nawałnic.

Pieniądze te mają wspomóc rodziny, które straciły cały dobytek ich życia, pomóc im w odbudowie domostw, a także zakupie najpotrzebniejszych środków, ubrań i wyposażenia.