Inwazja food trucków trwa. Restauracje na kółkach ponownie zajechały do Sosnowca. Mieszkańcy mogą skosztować kuchni z całego świata. Nowością jest I Zagłębiowski Festiwal Lodów.

Moda na ciężarówki z jedzeniem pojawiła się w Polsce latem 2013 roku. Od tej pory wszyscy oszaleli na punkcie food trucków. Nie dziwi zatem fakt, że kolorowe auta z jedzeniem ponownie pojawiły się w Parku Sieleckim.

Wrześniowy weekend z food truckami to 18 pojazdów z pysznym jedzeniem z różnych zakątków całego świata, ciekawa oferta kulinarna, dobra zabawa, muzyka i ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. Smaki zaspokoją każde podniebienia.

W dniach 8-10 września mieszkańcy mogą skorzystać z bardzo szerokiej oferty gastronomicznej. Wśród food trucków, które zaparkowały w Parku Sieleckim znaleźć można m.in.: amerykańskie burgery, dania meksykańskie, bajgle, frytki, curry, kuchnię grecką, potrawy mięsne, hot dogi, bąbelkowe wafle, churros, kultowe lemoniady i wiele, wiele innych. Ich właścicielom nie brakuje fantazji, finezji i kreatywności w tworzeniu nowych dań.

Nowością w tym roku jest I Zagłębiowski Festiwal Lodów. W trakcie wydarzenia uczestnicy spróbować mogą ponad 80 smaków (!) lodów. Poza klasycznymi smakami, jak wanilia, śmietanka, słony karmel czy oreo, znaleźć można lody o smaku buraka z jabłkiem, szpinaku z awokado, bananem i morelą, jajka niespodzianki, parmezanu, czy też selera z pietruszką i ogórkiem. Nie zabraknie także specjalnych smaków dla najmłodszych, jak: guma, minionek czy jajko niespodzianka.

Mobilne restauracje w Parku Sieleckim będzie można spotkać przez cały weekend – w sobotę (12-22) i niedzielę (12-20). Będzie smacznie i wesoło.