9 września już po raz trzeci odbędzie się sosnowiecko-katowicki bieg, którego trasa biegnie wzdłuż torów linii tramwajowej nr 15.

W najbliższą sobotę, 9 września, miłośnicy biegania już po raz trzeci spotkają się na trasie 15-ki z Sosnowca do Katowic. Start tegorocznego wyścigu zlokalizowany jest w sosnowieckim Parku Sieleckim, jak było to podczas pierwszej edycji w 2015 roku. Ze względu na remonty dróg w centrum miasta, uczestnicy pobiegną przez Pogoń i Stary Sosnowiec, następnie z ulicy Piłsudskiego skręcą w ulicę Sobieskiego i pobiegną wzdłuż linii tramwajowej numer 15. Meta tym razem stanie na katowickim Placu Szewczyka, skąd startowała 15-tka w roku ubiegłym.

Na każdego biegacza, który zgłosił swój akces do zawodów czeka pakiet startowy, który można odebrać w Katowicach na Placu Szewczyka.

– Tradycyjnie już zawieziemy biegaczy tramwajami na start do Sosnowca. W pakietach startowych znajdą się koszulki techniczne, coś do picia i jedzenia, a także oczywiście numery startowe i chipy do pomiaru czasu. Na trasie, oprócz wodopojów pojawią się kurtyny wodne. Każdy, kto ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma medal – wyjaśniają organizatorzy biegu.

Przed startem wszyscy uczestnicy biegu będą mogli skorzystać z porad Sandry Michalak, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski w biegach średniodystansowych i członkini kadry narodowej, która poprowadzi rozgrzewkę.

Zawodniczki będą klasyfikowane w czterech kategoriach wiekowych, a zawodnicy w pięciu. Na zwycięzców w kategoriach wiekowych i Open czekają puchary i nagrody rzeczowe od partnerów biegu. Organizatorzy przewidują także atrakcyjne nagrody do rozlosowania – m.in. hybrydową toyotę z pełnym bakiem na weekend i vouchery do wykorzystania w Galerii Katowickiej.

– Na mecie oprócz posiłku regeneracyjnego biegacze będą mogli pozwolić sobie na chwilę zapomnienia przy czekoladowej fontannie Wedel – dodają organizatorzy.

Start biegu przy tramwajowych torach o godzinie 14 w Parku Sieleckim.