Hokeiści Zagłębia wrócili po urlopach i rozpoczęli ostatni etap przygotowań do sezonu 2019/2020. Sosnowiczanie trenują już na lodzie.

W poniedziałek, 29 lipca, hokeiści Zagłębia wrócili po krótkich urlopach. Sosnowiczanie mają już za sobą pierwszy trening na lodzie. – Było to pierwsze wprowadzenie do cyklu treningowego na lodzie. Widać, że lód jest jeszcze świeży – mówi trener Marcin Kozłowski. – Zawodnicy będą trenować dwa razy w ciągu dnia. Poranne zajęcia będą podzielone dla obrońców i osobno dla napastników. Wieczorem drużyna będzie trenować w całości – dodaje.

Na pierwszym treningu pojawił się też nowy obrońca Vyacheslav Tryasunov. Defensor posiada obywatelstwo Kazachstanu i Rosji. Ma za sobą grę w KHL oraz reprezentacji Kazachstanu na Mistrzostwach Świata. – Jest to doświadczony zawodnik, a tak doświadczonego defensora widziałbym w naszej drużynie. Jest to prawy obrońca i grał w przeszłości w bardzo dobrej lidze. Nie chciałbym oceniać zawodnika po jednym treningu. Coś więcej będziemy mogli powiedzieć po meczach sparingowych – podkreśla trener Kozłowski.

W sierpniu hokeiści Zagłębia zaczną rozgrywać sparingi. W sumie rozegrają ich dwanaście. Pierwszy z nich zaplanowana na 7 sierpnia. Sosnowiczanie zagrają wtedy z Unią Oświęcim. Dzień później zmierzą się Kadrą U-20. – Rozegramy dwanaście sparingów. Dzięki nim każdy z zawodników dostanie szansę gry i będziemy w stanie optymalnie dobrać skład do zmagań ligowych. Niektóre z nich rozegramy dzień po dniu systemem turniejowym. To pozwoli nam sprawdzić wytrzymałość drużyny – mówi szkoleniowiec ekipy ze Stadionu Zimowego.

W nadchodzącym sezonie Zagłębie będzie miało swoje drużyny w ekstralidze oraz w pierwszej lidze. – Zawodnicy, którzy nie zmieszczą się do ekstraligowych piątek będą grali w niższej lidze. Obecnie każdy z nich ma szanse na grę w ekstralidze jednak lód to zweryfikuje. W pierwszej lidze zagrają zatem zawodnicy na kontraktach wraz z juniorami. Drużynę pierwszoligową będzie najprawdopodobniej prowadził Grzegorz Klich – wyjaśnia Dariusz Kisiel, dyrektor sportowy sekcji hokejowej Zagłębia Sosnowiec.

Zawodnicy trenujący w Zagłębiu Sosnowiec: Rafał Radziszewski, Michał Czernik, Marcel Kotuła, Daniił Oriechin, Robert Karczocha, Siemion Garszyn, Tomasz Kozłowski, Damian Słaboń, Błażej Salamon, Matej Cunik, David Turoń, Nikita Butsenko, Filip Stoklasa, Łukasz Podsiadło, Kamil Charousek, Michał Bernacki, Łukasz Rutkowski, Adam Jaskólski, Marcin Horzelski, Adrian Duszak, Kamil Sikora, Andrzej Stojek, Dominik Nahunko, Armen Khoperia, Michał Domogała, Mariusz Piotrowski, Vasilii Yerassov, Patryk Jarosz, Marcel Hyla, Michał Działo, Aleksander Gniewek, Marek Kaluža, Jakub Blanik, Vyacheslav Tryasunov.

Foto: Sławomir Bomba