W najbliższą niedzielę, 26 marca, odbędzie się czwarta edycja Harpagańskiej Dychy. Biegacze z Zagłębia przebiegną na dystansie 10 km.

Harpagańska Dycha na stałe zagościła w kalendarzu biegaczy, nie tylko z naszego województwa, ale także z ościennych. Rok temu udział w biegu wzięło 890 zawodników a dodatkowo kilkadziesiąt w kategorii nordic walking.

W wydarzeniu będą mogły wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia (najpóźniej w dniu biegu), po przedstawieniu oświadczenia opiekuna prawnego. Limit zawodników wynosi 890 osób. Ci, którzy wolą popularne kijki nordic walking, będą mogli przemaszerować ok. 6 km.

Celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnianie biegania oraz nordic walking jako zdrowych oraz prostych form sportu i wypoczynku. Maksymalny limit czasowy dla uczestników wynosi 90 minut.

W związku z organizacją biegu na ulicach będą występowały utrudnienia. Z uwagi na fakt, że poszczególne ulice będą zamykane na okres od 5 do 120 minut, wystąpią chwilowe wstrzymania kursowania lub zmiany tras przejazdu wybranych kursów, mogące spowodować opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Na czas trwania biegu wyłączone z obsługi zostaną przystanki: Stary Sosnowiec Odrodzenia, Pogoń Aleja Mireckiego oraz stanowiska w stronę centrum Sosnowca: Środula Osiedle, Sielec Kąpielisko, Sielec Park, Sosnowiec Estakada, Sosnowiec Aleja Zwycięstwa i Sosnowiec Dworzec PKP.

Zawodnicy wystartują u zbiegu Alei Mireckiego i Moniuszki, a stamtąd pobiegną do Grota Roweckiego, gdzie skręcą w prawo. Dalej ulicą Parkową i Wawel, biegacze zawrócą na skrzyżowaniu z Sielecką, a przy 3 Maja wbiegną do Parku Sieleckiego. Za basenem pobiegną aż do wiaduktu za Górką Środulską. Tam zawrócą ponownie na 3 Maja i udadzą się aż do skrzyżowania z Piłsudskiego, a meta zlokalizowana będzie na stadionie lekkoatletycznym.

Star ulicznego biegu z alei Mireckiego o godz. 11:00.

Trasa biegu

Harpagańska Dycha Trasa biegu - fot. mat. pras.

Trasa marszu

Harpagańska Dycha Trasa marszu - fot. mat. pras.