W niedzielę, 14 stycznia już po raz czwarty wyruszy bieg „Policz się z cukrzycą”, który odbędzie się w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

4 edycja sosnowieckiego Biegu „Policz się z cukrzycą”, na dystansie 6 km, będzie jedną z wielu imprez organizowanych w Sosnowcu w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę, 14 stycznia. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec wraz z WOŚP Sosnowiec i MOSiR Sosnowiec.

Sosnowiecki bieg jest jednym z 60 tego typu biegów organizowanych na terenie całej Polski, w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Głównym przesłaniem wydarzenia jest nagłośnienie problemu, jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Ta niezwykle ważne inicjatywa ma pokazać diabetykom, że nie są sami, że mogą liczyć nie tylko na wsparcie WOŚP, ale także na całe społeczeństwo. Biegnąc ulicami miast w całej Polsce organizatorzy chcą namówić Polaków do badania się i dbania o swoje zdrowie.

Miejscem sosnowieckiego biegu są tereny rekreacyjne w okolicach sosnowieckiego jeziora Stawiki. Start i meta biegu zlokalizowane będą na terenie kompleksu piłkarskiego Kresowa, obok Stadionu Ludowego. Warunkiem wzięcia udziału w biegu jest ukończenie 16 roku życia oraz wpłata minimum 20 zł do puszki 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w biurze zawodów przy odbiorze pakietu startowego.

Swoje zgłoszenie należy wysłać do 10 stycznia na adres: zapisy@harpagansosnowiec@pl podając swoje imię oraz nazwisko. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie organizatora.