Groźny wypadek przy Geosferze. Kierowca był tak pijany, że nie potrafił dmuchnąć w alkomat.

Do groźnego wypadku przy ul. św Wojciecha, przy popularnej Geosferze, w Jaworznie doszło 20 marca, tuż po godz. 7.00. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni jaworznianin, poruszając się mazdą od strony Szczakowej, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas i doprowadził do czołowego zderzenia z peugeotem, którym kierował 27-letni mieszkaniec Bierunia – wyjaśnia Tomasz Obarski z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

W wyniku zdarzenia obydwaj kierowcy odnieśli obrażenia ciała i trafili do szpitala. Tam też okazało się, że sprawca wypadku, 46-letni mężczyzna jest kompletnie pijany. – Wstępne badania na zawartość alkoholu wykazały ponad 4 promile alkoholu w organizmie kierowcy – dodaje nadkomisarz Obarski.

Droga w tym miejscu była zablokowana przez ponad godzinę. Uszkodzona mazda została odholowana na policyjny parking, a bezmyślny mieszkaniec Jaworzna będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara kilku lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

zagłębie-info