Zespół Funkylogic zaprezentował teledysk do utworu „Fakty i mity”. Wkrótce debiutancka płyta

0
396

Funkylogic zaprezentował teledysk do utworu „Fakty i mity”, zapowiadającego debiutancki album zagłębiowskiej grupy. Premiera miała miejsce na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej, gdzie też powstawał cały teledysk.

Debiutancki album Funkylogic zbliża się wielkimi krokami. Zespół nagrał i zaprezentował teledysk do utworu „Fakty i mity”, który był kręcony na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

– Teledysk był kręcony w formule „one shot”, czyli bez ani jednego cięcia, co wymagało od nas dużego skupienia i zaangażowania wielu wspaniałych ludzi, którzy wypełnili przestrzeń Fabryki Pełnej Życia – mówi Artur Szmer. – Oprócz statystów, aktorów i tancerzy w teledysku brali również udział pracownicy punktów gastronomicznych znajdujących się na terenie Fabryki Pełnej Życia – dodaje.

Projekcja teledysku odbyła się 20 lipca w budynku warsztatu na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

Zespół Funkylogic wystąpił w składzie: Weronika Skalska (wokal), Monika Bugdoł (chórek), Artur Szmer (gitara elektryczna), Marek Wrona (gitara akustyczna), Mariusz Jasiński (gitara basowa), Patryk Potempa (perkusja), Przemysław Ostaszewski (saksofon), Damian Bajon (puzon), Wojciech Wyszyński (trąbka) oraz Kamil Szczepanik (saksofon).

Debiutancka płyta Funkylogic

Zespół Funkylogic powstał w 2014 roku, kiedy to gitarzysta i kompozytor Artur Szmer zaprosił do współpracy „siedmioro wspaniałych” tworząc pierwszy skład zespołu oscylującego wokół muzyki akustycznej, soul, funky. Na początku 2016 roku zagłębiowska grupa wydała singiel „Cicho”, do którego powstał również teledysk. Niedługo po premierze zespół zawiesił działalność na trzy lata.

W 2019 roku Funkylogic powrócił w nowym składzie z żywiołową wokalistką Weroniką Skalską na froncie. – Pochodzimy głównie z Zagłębia Dąbrowskiego. Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, ale mamy też ludzi z Katowic i Tarnowskich Gór – mówi lider zespołu.

Zespół skończył już pracę nad debiutanckim albumem, na którym znajdzie się kilkanaście kompozycji, w których można usłyszeć elementy muzyki funky, soul, pop czy – za sprawą zaproszonych do współpracy Reya Ceballo oraz Alexisa Valles Delisle pochodzących z gorącej Kuby – latino. Premiera zaplanowana jest na jesień 2021.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Funkylogic szykuje się do wydania debiutanckiej płyty