Dobry mikser pomoże nam w kuchni – warto wiedzieć jak wybrać najlepszy model.

Czy warto zainwestować w mikser kuchenny?

Mikser kuchenny w kuchni przydaje się bardzo. To on pozwala nam na przyspieszenie wielu kuchennych prac. Mikserem szybko i bezproblemowo ubijemy pianę z białek, zmiksujemy składniki sosów, czy wyrobimy ciasto. Warto zainteresować się tymi modelami, które pozwolą nam na przykład kruszyć lód, utrzeć ziemniaki, czy wyrobić ciasta trudniejsze, takie jak drożdżowe.

Zaletami miksera kuchennego są niewątpliwie jego niewielka waga i rozmiar. Dzięki temu miksowanie nie jest uciążliwe a przechowywanie możliwe jest nawet w maleńkiej kuchni. Ponadto, nie jest to droga inwestycja. Dobry mikser kupimy już za około 100-200 złotych.

Jaki mikser kuchenny wybrać?

Wybierając mikser warto zastanowić się nad tym w jaki sposób będziemy go używać. Jeśli zależy nam na kompaktowym modelu, za który zapłacimy niewiele, zdecydujmy się na mikser bez misy. W zestawie otrzymamy zestaw końcówek, który komfortowo pozwoli nam przygotować wiele potraw – klasyczne mieszadła, trzepaczkę, często również haki do wyrabiania ciasta. Mikser tego typu trzeba ciągle trzymać w ręce, co może nieznaczenie wydłużyć czas pracy w kuchni.

Można także zdecydować się na model z misą – jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ mikser miesza samoczynnie, a my w tym czasie możemy robić w kuchni co innego. Taki model zabiera natomiast więcej miejsca.

Istotną kwestią jest moc sprzętu – do prac takich jak miksowanie jajek, ubijanie piany czy mieszanie ciasta naleśnikowego wystarczy moc 250 W, jeśli natomiast potrzebujemy miksera na przykład do wyrobienia ciasta, wybierzmy model o mocy 400 W. dobry sprzęt powinien mieć przynajmniej 3 stopnie regulacji prędkości – im więcej tym lepiej.

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe, przydatne funkcje – na przykład wbudowaną wagę, czy opcję Turbo, która świetnie sprawdza się w przypadku gęstszych mas. Wybierzmy też sprzęt z antypoślizgową rączką lub podstawką – zwiększy to bezpieczeństwo i komfort użytkowania miksera.

Szeroki wybór mikserów dostępny jest na stronie https://morele.net/kategoria/miksery-reczne-302/. Znajdziemy tam wiele różnych modeli, spośród których z łatwością wybierzemy mikser odpowiadający naszym potrzebom.