W czwartek, 31 maja na Górce Środulskiej odbył się wielki finał tygodnia dziecka w Sosnowcu. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji.

Włodarze Sosnowca już po raz szósty zdecydowali się zorganizować nie dzień, a tydzień dziecka, pełen atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. – Dzień Dziecka można świętować tylko 1 czerwca, ale po co, skoro można równie dobrze przez cały tydzień? – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przez cały tydzień w różnych punktach miasta na najmłodszych czekały różnorodne atrakcje. Był dzień zdrowia i urody, wodne atrakcje na Stawikach, spotkania z młodymi MasterChefami czy kinowy maraton z animacjami. Kulminacją tygodnia dziecka była czwartkowa zabawa.

Tego dnia, każde dziecko znalazło coś dla siebie. Było i coś na sportowo, i kulturalnie, nie zabrakło konkursów, a co za tym idzie, atrakcyjnych nagród. Była strefa rycerzy i księżniczek, strefa piracka, strefa astronautów z akademią Jedi.

Wśród atrakcji znalazły się także wielkie kolorowe dmuchańce, warsztaty językowe, animacje, pokazy walk rycerskich, przedstawienie teatralne, występy sztuk walki, występy taneczne i wiele, wiele innych.

I chociaż wielki finał za nami, na najmłodszych z okazji ich święta wciąż czeka wiele atrakcji. W piątek, 1 czerwca na terenie boiska przedszkola Baby Planet przygotowano laboratorium Lego z nowoczesnym sprzętem, warsztaty artystyczne, zabawy i ciekawe zajęcia. Następnie, w parku im. Jacka Kuronia odbędą się atrakcje plenerowe, a w Miejskim Klubie Maczki dart na grillu.