Uczniowie zaczynają ferie. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach potrwa do 11 lutego. Tym, którzy spędzą ferie zimowe w mieście, nuda nie grozi. Miasto przygotowało sporo atrakcji.

Najmłodsi mieszkańcy Sosnowca mogą bezpłatnie skorzystać z wyciągów na Górce Środulskiej. Obiekt będzie dostępny dla nich codziennie, do godziny 15:00. Będą oni mogli także skorzystać ze szkółki narciarskiej i snowboardowej. Na miłośników białego szaleństwa czekają też miejskie ślizgawki.

Miłośników wypoczynku w wodzie ucieszy oferta Klimontowskiego Centrum Aktywności Rodzinnej oraz basenu przy ul. Żeromskiego. W czasie ferii dzieci i młodzież będą mogli korzystać z obu pływalni bezpłatnie w godz. 9-15.

Dzieciaki mogą także skorzystać z Zimowej Akademii Szermierki, szkółki bokserskiej, akademii piłki ręcznej, a także wziąć udział w zimowym turnieju piłki nożnej halowej czy konkursie wielokrotnego wyciskania sztangi lub podciągania się na drążku.

W czasie ferii Klub Kiepury przygotował akademię teatralną dla dzieci, zimowe zajęcia wokalne, zajęcia z tańca towarzyskiego, zumby czy disco. Nie zabraknie także wycieczki rekreacyjnej do palmiarni w Gliwicach i zamku Moszna.

CZYTAJ TAKŻE: Ferie 2018 w Zagłębiu

Także Biblioteka Miejska przygotowała liczne imprezy dla dzieci spędzających zimowe ferie w mieście. W czasie zajęć dzieci poznają nie tylko historię zimowych igrzysk olimpijskich, ale przede wszystkim ich główną ideę. Zajęcia odbywać się będą trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki.

Miejski Klub „Maczki” stawia na aktywny wypoczynek. W jego ofercie znaleźć można wycieczkę do Laser Tag, na kręgielnię czy turniej tenisa stołowego. Miejski Dom Kultury „Kazimierz” dzieciom oraz młodzieży proponuje zajęcia plastyczne i fotograficzne oraz projekcje bajek.

Natomiast w Teatrze Zagłębia odbędą się warsztaty dziennikarskie i aktorskie. Podczas zajęć z aktorami Teatru Zagłębia, Agnieszką Bałagą-Okońską i Michałem Bałagą, będzie można spróbować swoich sił w improwizacji i rozwinąć swoje umiejętności aktorskie.

Ciekawe zajęcia odbędą się również w sosnowieckim Egzotarium. Każdego dnia najmłodsi będą mogli poznać różne gatunki zwierząt i roślin. Nie zabraknie także zajęć manualnych.

Jaka powinna być skrócona nazwa metropolii?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here