Uczniowie zaczynają ferie. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach potrwa do 11 lutego. Tym, którzy spędzą ferie zimowe w mieście, nuda nie grozi. Miasto przygotowało sporo atrakcji.

Najmłodsi mieszkańcy Sosnowca mogą bezpłatnie skorzystać z wyciągów na Górce Środulskiej. Obiekt będzie dostępny dla nich codziennie, do godziny 15:00. Będą oni mogli także skorzystać ze szkółki narciarskiej i snowboardowej. Na miłośników białego szaleństwa czekają też miejskie ślizgawki.

Miłośników wypoczynku w wodzie ucieszy oferta Klimontowskiego Centrum Aktywności Rodzinnej oraz basenu przy ul. Żeromskiego. W czasie ferii dzieci i młodzież będą mogli korzystać z obu pływalni bezpłatnie w godz. 9-15.

Dzieciaki mogą także skorzystać z Zimowej Akademii Szermierki, szkółki bokserskiej, akademii piłki ręcznej, a także wziąć udział w zimowym turnieju piłki nożnej halowej czy konkursie wielokrotnego wyciskania sztangi lub podciągania się na drążku.

W czasie ferii Klub Kiepury przygotował akademię teatralną dla dzieci, zimowe zajęcia wokalne, zajęcia z tańca towarzyskiego, zumby czy disco. Nie zabraknie także wycieczki rekreacyjnej do palmiarni w Gliwicach i zamku Moszna.

CZYTAJ TAKŻE: Ferie 2018 w Zagłębiu

Także Biblioteka Miejska przygotowała liczne imprezy dla dzieci spędzających zimowe ferie w mieście. W czasie zajęć dzieci poznają nie tylko historię zimowych igrzysk olimpijskich, ale przede wszystkim ich główną ideę. Zajęcia odbywać się będą trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki.

Miejski Klub „Maczki” stawia na aktywny wypoczynek. W jego ofercie znaleźć można wycieczkę do Laser Tag, na kręgielnię czy turniej tenisa stołowego. Miejski Dom Kultury „Kazimierz” dzieciom oraz młodzieży proponuje zajęcia plastyczne i fotograficzne oraz projekcje bajek.

Natomiast w Teatrze Zagłębia odbędą się warsztaty dziennikarskie i aktorskie. Podczas zajęć z aktorami Teatru Zagłębia, Agnieszką Bałagą-Okońską i Michałem Bałagą, będzie można spróbować swoich sił w improwizacji i rozwinąć swoje umiejętności aktorskie.

Ciekawe zajęcia odbędą się również w sosnowieckim Egzotarium. Każdego dnia najmłodsi będą mogli poznać różne gatunki zwierząt i roślin. Nie zabraknie także zajęć manualnych.

Jaka powinna być skrócona nazwa metropolii?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here