Minister klimatu Michał Kurtyka na Europejskim Kongresie Gospodarczym przyznał, że woj. śląskie to dobre miejsce na lokalizację fabryki polskich samochodów elektrycznych Izera. Jedną z potencjalnych lokalizacji może być Jaworzno.

Podczas jednej z sesji 12. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, minister klimatu Michał Kurtyka poinformował, że w ostatnim czasie wizytował województwo śląskie pod kątem potencjalnej lokalizacji fabryki polskich samochodów elektrycznych Izera.

– Dyskutowaliśmy nad tym, żeby na Śląsku powstała fabryka polskich samochodów elektrycznych. Mamy prototyp takiego pojazdu (zaprezentowany w lipcu samochód Izera – przyp.). Miałem przyjemność osobiście zwiedzić bardzo ciekawy i dobrze dopasowany teren inwestycyjny, w symbolicznym również miejscu dla polskiej energetyki, bo w Jaworznie, naprzeciwko Elektrowni Jaworzno – powiedział minister Michał Kurtyka.

Samochód elektryczny Izera – fot. mat. pras.
Samochód elektryczny Izera – fot. mat. pras.

To jednak dopiero wstępny plan i nie wiadomo, czy fabryka faktycznie powstanie w Jaworznie. Wśród potencjalnych lokalizacji wymienia się również nieoficjalnie Rudę Śląską.

Przypomnijmy. Pod koniec lipca koncern ElectroMobility Poland zaprezentował dwa prototypy polskiej marki samochodów elektrycznych Izera – lipca. Zaprezentowano wówczas dwa prototypy – białego SUV-a i czerwonego hatchbacka. Według zapewnień rządzących, polski elektryk zjedzie z taśmy produkcyjnej w trzecim kwartale 2023 roku.

Samochody Izera

✔️ nowoczesność ❓✔️ elegancja ❓✔️ wyrazistość ❓✔️ przestronność ❓✔️ bezpieczeństwo ❓✔️ wygoda ❓❤️ I⚡ era

Opublikowany przez Izera Środa, 12 sierpnia 2020

14 KOMENTARZE

 1. A Chęciński zamiast starać się o tę inwestycję dla Sosnowca i sosnowiczan wystaje z wkładem do znicza pod sądem, „błyszczy” na konferencjach prasowych TVN i przy każdej okazji i bez okazji jest w opozycji do polskiego Rządu wybranego w wolnych wyborach przez Polaków. Czy taki prezydent jest w stanie załatwić coś dla miasta od tego znienawidzonego rządowego ministra? A Jaworzno przoduje w każdej dziedzinie, rozwija się, bogaci i nie jest w żadnych związkach metropolitalnych czy transportowych. Tabor autobusów najnowocześniejszy w województwie, bilet najtańsze, ale prezydent Jaworzna nie zasiada w żadnych Radach, nie politykuje tylko zapieprza dla dobra mieszkańców którzy go wybrali i mu płacą!

  • „w opozycji do polskiego Rządu wybranego w wolnych wyborach przez Polaków”
   Nie przez Polaków ale przez 1/3 Polaków. Taka subtelna różnica.
   Przypomnę, że NSDAP także zostało wybrane w wolnych wyborach, nawet startowało z chrześcijańskich list.

  • Przecież jego pomysły nie wychodzą poza stadion i łąki kwietne on nie ma zielonego pojęcia o innych sprawach, miota się i wygaduje bzdury. Mieszkańcy powinni to zrozumieć i nie oczekiwać niczego więcej bo poza załatwieniem pracy całej swojej rodzinie nic nie potrafi.

 2. Wszystkim jest wiadome że Pan Prezydent Chęciński jest znawcą ideologi LGBT która wyrządza wielką krzywdę osobom ze środowiska LGBT. Ostatecznie pozostanie osamotniony lecz czy to zrozumie?
  Pan Prezydent Silbert z Jaworzna wie po co ubiegał się o stanowisko.
  Mamy takiego włodarza w Sosnowcu na jakiego zasługujemy bo takiego sobie wybraliśmy i jest on odbiciem naszej wartości.

 3. Takie Jaworzno lepiej radzi sobie od Sosnowca, prezydent zamiast współpracować, to zajmuje się krytyką rządu i jakimiś ideologicznymi tematami. Na węzeł z S1 ile lat już czekamy? Zresztą to samo jest z naszymi posłami z regionu

 4. Do pablo. – Biorę się za sprawy na których się znam w przeciwieństwie do Pana Prezydenta Chęcińskiego.
  Dlaczego inni włodarze potrafią coś robić pożytecznego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here