Pierwsza część leczenia Fabio Jakobsena została zakończona. W środę Holender opuścił Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Barbary w Sosnowcu i wrócił do Holandii.

Fabio Jakobsen, który uległ koszmarnemu wypadkowi tuż przed metą pierwszego etapu 77. Tour de Pologne, opuścił już sosnowiecki szpital. Jego dalsze leczenie będzie kontynuowane w Holandii.

Pierwszy etap leczenia Fabio Jakobsena został zakończony. Pacjent jest w dobrym stanie i kontakcie z lekarzami. Nie możemy co prawda z nim porozmawiać, ponieważ ma założoną rurkę tracheotomijną, ale kontaktujemy się m.in. poprzez wiadomości tekstowe w języku angielskim – mówi Dorota Dudek-Dyczkowska, kierująca OIOM-em sosnowieckiego szpitala. – Uraz twarzoczaszki był potężny. Baliśmy się infekcji po operacji, ale nic takiego się nie stało. Na pewno czekają go kolejne zabiegi związane z twarzoczaszką – dodaje.

Dalsze leczenie kolarza grupy Deceunick-Quick Step będzie teraz kontynuowane w Holandii. – Przekazujemy pacjenta do ojczyzny na wniosek jego i rodziny. Rany wyglądają bardzo dobrze, co wróży bardzo dobrze na przyszłość. To silny chłopak i jego powrót do sportu jest jak najbardziej możliwy – przekazał Robert Urbańczyk, lekarz naczelny sosnowieckiej lecznicy.

Zdaniem sosnowieckich lekarzy, zawodnika czekają przede wszystkim zabiegi plastyczne okolic nosa i górnej wargi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Deceuninck – Quick-Step Team (@deceuninck_quickstepteam)

Koszmarny wypadek Holendra

Przypomnijmy. 23-letni Fabio Jakoben uległ wypadkowi 5 sierpnia tuż przed metą pierwszego etapu 77. Tour de Pologne w Katowicach. Kolarz spychany przez swojego rodaka Dylana Groenewegena na prawą stronę jezdni, uderzył z ogromnym impetem w barierki i wyłamał je, zderzając się z sędzią obsługującym fotokomórkę.

Lekarze z sosnowieckiego szpitala przez ponad pięć godzin walczyli o jego życia. Holender doznał poważnych urazów twarzoczaszki – okolic oczodołu, szczęki i żuchwy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez TourdePologne (@tourdepologne)

Czesław Lang dziękuje lekarzom

Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne, dziękuje sosnowieckiemu szpitalowi za profesjonalizm oraz zaangażowanie w pomoc. – Sport i realne życie mają ze sobą wiele wspólnego. Zawsze staramy się przecież wygrać jakiś „swój wyścig”. Jednak czasami wbrew najlepszym intencjom dochodzi do sytuacji dramatycznych. Tak wiele zależy wówczas od postawy i umiejętności innych ludzi. Rywalizacja schodzi na dalszy plan. Najważniejsze jest współdziałanie, prawdziwe odruchy serca. W trudnych chwilach mogliśmy obserwować ogromny wysiłek Pani oraz całego zespołu Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu. W żadnym momencie nie traciliśmy wiary w powodzenie wszystkich podjętych przez Państwa działań. Dziękuję za wszystko i składam wyrazy uznania – czytamy w liście skierowanym do dyrekcji sosnowieckiej lecznicy.

Wspaniały zespół 🙏🏻 Dziękujemy!

Opublikowany przez Czesław Lang Poniedziałek, 10 sierpnia 2020