Egzamin gimnazjalny 2017. Za nami drugi dzień zmagań gimnazjalistów. O 9:00 uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych w naszym regionie rozpoczęli egzamin z zakresu przedmiotów przyrodniczych, a następnie o 11:00 z matematyki.

Dzisiejszy egzamin z wiedzy przyrodniczej obejmował biologię, chemię, fizykę i geografię. Ponadto uczniowie musieli zmierzyć się z królową nauk czyli matematyką. Test z z zakresu przedmiotów przyrodniczych rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 60 minut, uczniowie z dysleksją mieli na to 80 minut. O godzinie 11:00 uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań z matematyki, na co mieli 90 minut, dyslektycy – 135 minut.

To nie koniec zmagań. Jutro gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z języka obcego. Wszyscy gimnazjaliści muszą napisać test na poziomie podstawowym, a ci, którzy kontynuują naukę języka ze szkoły podstawowej, rozwiążą też arkusz na poziomie rozszerzonym. Część egzaminu z języka obcego ‎nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.‎

Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 12:00 i 14:00.

EGZAMIN GIMNAZJALNY: PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 16 czerwca br. Zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym, czyli 23 czerwca.

Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczny egzamin gimnazjalny jest jednym z ostatnich egzaminów w historii. Po raz ostatni uczniowie napiszą go za dwa lata. Następnie zostanie zastąpiony egzaminem na koniec 8-letniej szkoły podstawowej.

HARMONOGRAM

Środa, 19.04.2017 r. – część humanistyczna

  • godz. 9:00, egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie,
  • godz. 11:00, egzamin z zakresu języka polskiego,

Czwartek, 20.04.2017 r. – część matematyczno-przyrodnicza

  • godz. 9:00, egzamin z zakresu przedmiotów przyrodniczych,
  • godz. 11:00, egzamin z zakresu matematyki,

Piątek, 21.04.2017 r. – część językowa

  • godz. 9:00, egzamin z języka obcego nowożytnego (poziom podstawowy),
  • godz. 11:00, egzamin z języka obcego nowożytnego (poziom rozszerzony).

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here